Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W212 Limuzyna

Dominik, 3 lata temu
Silnik 250 CGI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa E W212 Limuzyna 250 CGI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Auto mimo lat nadal przyciąga wzrok. Pod względem lakierniczym jest idealne, silnik nie sprawia żadnych problemów od momentu kupna, skrzynia zmienia biegi prawidłowo. Pisząc recenzję posiadam auto od prawie 30 000km. Nie spotkała mnie żadna poważna awaria, zawieszenie mimo mojej jazdy w gorszych warunkach wymaga naprawy, wahacze przednie dolne. Spalanie od momentu kupna wynosi: w trasie średnio 8.2l/100km, w mieście ze względu na sporadyczne przygazówki 12.3l/100km. Szczerze polecam auto ze względu na jego niezawodności oraz ponadczasową linię,
Od 30 000km posiadania auta nie zauważyłem najmniejszego drgania ze strony silnika.
Płynnie zmienia biegi, chociaż czasami wydaje się jakby była opóźniona. Przełączenia auta w tryb Sport poprawia reakcję.
Moim zdaniem świetnie zabezpieczony przed korozją,
Słupki są dosyć duże co powoduje, że czasami trzeba wychylić głowę.
Fotele sprawiają wrażenie, że przy włączonym ogrzewaniu nagrzewają się szybciej, a raz wolniej.
4 gwiazdki za cztery komfortowo podróżujące osoby. Tunel środkowy z tyłu jest całkiem spory i krótka przejażdżka 5 osobom może być niewygodna.
Słychać mocne porywy wiatru.
Zdecydowanie trzeba inwestować w części jakościowych producentów, np. tarcze hamulcowe ATE.
Migające instrumenty prędkościomierza.
Od 30 000km brak awarii.