Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W212 Limuzyna

JUREK , 11 lat temu
Silnik 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Mercedes Klasa E W212 Limuzyna 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Mercedes do Mondziaka no... jest różnica ,ale absolutnie to nie jest żadna przepaść. Merc nie rzucił mnie na kolana . uczciwie NIE WIEM czy jeszcze raz kupiłbym takiego Mercedesa choć zaznaczę ,że TAK bo jest to subiektywne
jak wspomniałem jest to edycja jubileuszowa . założono bez sensu bardzo szerokie opony czy spojlery a nie ma np. składanych lusterek , czy podgrzewanych foteli , dla mnie \"siara\" w Mercu klasy E . Fajerwerków nie ma inne marki oferują to samo .
jak na klase auta i chwalebność marki powinien być zdecydowanie lepiej wyciszony do 130- 140 w miare ok!potem gorzej choć dramatycznie nie jest . miałem 3 Mondea wcześniej . Ford nie ma się czego wstydzić . w trasie 140 około 7 litrów 180-200 dochodzi do 10 l.miasto 8,5 -9 literków . wyłączam od razu przycisk eco dla mnie jest to irytujący patent jak silnik gaśnie i zapala się co chwilę szczególnie w korku .
jeżdżę w trybie eco - ale nie ma to znaczenia jak trzeba przyspieszyc to się po prostu wciska gaz i samochód odjeżdża sprawnie . generalnie bardzo dobrze się spisuje w każdych warunkach - skrzynia 7- ka . w \"skrzydełka\" generalnie nie bawię się nie ma potrzeby ,chyba że ktoś lubi .
tylko dobrze bo mam jubileuszowy model i niestety jakiś \"idiota \" skonfigurował na polskie dziury laczki 265 z tyłu o profilu nie wspomnę a z przodu jest inna szerokość więc zapomnij o zapasie , do tego \"sportowe \" utwardzone zawieszenie . wszystko to jest super ale na gładkim , na wertepach też sobie radzi w miarę ale to już nie jest słynny komfort mercedesowski . a na to przede wszystkim liczyłem .
nie narzekam . czujniki z przodu i z tyłu sprawę rozwiązują . inne sprawy generalnie jak w innych samochodach .
może 4,5 zawsze jest się do czego przyczepić . ja nie narzekam jest trochę schowków i w kabinie i w bagażniku.
generalnie bardzo dobrze , choć skoki w klimie o jeden stopień a nie co pół mogą dziwić , za to trzymanie ciepła resztkowego jest super w chłodne dni .samochód bardzo szybko się nagrzewa i zdecydowanie długo trzyma ciepło na silniku w klimie praktycznie od razu do wykorzystania . chłodzenie też bardzo sprawne nawet w te gorące dni.
przy 177 cm i 80 kilogramach całkowicie wystarczająco z przodu . generalnie tył też jest ok ! nikt do tej pory nie narzekał . bagażnik spory niestety jak to w sedanie problem z otworem
tylko dobrze trochę z silnika trochę z opon które jak się złoży to mają ponad metr szerokości . szumy powietrza przy bardzo szybkiej jeździe ale nie są uciążliwe .
w trasie tak do 140 naprawdę mile zaskakuje mniej niż 7 literków jak się delikatnie obchodzi z gazem .w mieście około 9 l trochę w górę trochę w dół . , też nie ma dramatu patrząc jednak na gabaryty samochodu jest ok !
blisko 200 tysięcy to nie jest mało , a jednak jest pewien niedosyt .
nowy samochód jeszcze na szczęście nic nie wysiadło , dokupiłem gwarancję do 4 lat więc się nie martwię na zapas .
na razie wszystko jest ok. !!!

On - zużycie paliwa dla silnika 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW [l/100km]

7,7