Lista ocen Mercedes Vaneo (39) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zmierzch marki Mercedes
Minivan 1.6 102KM 75kW
Amorki trzasły z dnia na dzień i w dodatku wszystkie, opony "Continental" pękały jeszcze na gwarancji - więc stanowiły realne zagrożenie życia - a serwis wypiął się i zastosował spychotekę - sprawa nadawałaby się do prokuratury....!!! Kupiłem nowe opony, a oryginały do dziś trzymam, może komuś będzie się chciało to ruszyc...!!! ...ZGROZA...!!! Drzwii suwane mają metalową prowadnicę, która RDZEWIEJE...!!! po malowaniu po ok. miesiącu nadal...
~kinga
Minivan 1.7 CDI 75KM 55kW
Jestem rozczarowana.Poprzednio jeździłam 9 letnią fiestą (trzy lata)jedyną rzeczą jaką musiałam wymienić był alternator i akumulator.Z mercedesem ciągle coś się dzieje.Poszła mi pompa wodna,rozleciał się rozrusznik,kapie ze skrzyni biegów ,przez długi czas znikał mi płyn chłodniczy jak się później okazało poszedł jakiś wąż ,za kawałek głupiej gumy zapłaciłam kolejne 200zł bo nie ma zamiennika.Wielkie rozczarowanie tą marką
~WiDz
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
katastrofa,permanentne awarie,skrzynia,wtryski,turbina,piszczące hamulce z tyłu na około 20 tys,przed wymianą,centralny zamek zamykający i otwierający drzwi połączone z automatycznym zapalaniem światła(należy papierem ściernym przeczyścić styki w drzwiach),alternator.wystarczy.tym których nie zniechęciłem serdecznie współczuje.dodam tylko,że paliwo shell,naprawy serwis.
~Vaneo 1,6 + LPG / 82KM
Minivan 1.6 82KM 60kW
Z mojej winy wymieniałem pasek klinowy i osłony dolne komory silnika. Warto uważać na mróz i sprawne, niepopękane osłony. Ja ich już prawie nie miałem (połamane) i w czasie nocnego mrozu (ok.-30*) pasek w lodzie i śniegu przymarzł do alternatora. Rano miałem niespodziankę i pisk. Tak to nic, przez paę ładnych latek gładko i piękniście :)
~sebapie@poczta.onet.pl
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
i jeszcze gumowe tulejki przewodów hamulcowych przy kołach rozprute i spękane ciekaw jestem co będzie za 2,3, ...lata, no i darcie i ząbkowanie tylnych opon , ludzie to nie mercedes tylko jakiś mutant na co oni wydali 500 mln euro w fazie projektowej.Każdy van ma swoje nowe wcielenia i kontynuacje produkcji vaneo naszczęście nie.
~Pablo-05-
Minivan 1.7 CDI 75KM 55kW
Na dłuższe trasy wole swego \"staruszka\" Vitusia:) powrót z Litwy kosztował mnie 7 litrów oleju a inny pęknięciem tarczy chamulcowej chociaż z drugiej strony miałem jeszcze 2 mm powyżej normy;) pomijając drobniejsze wpadki:) straszny dostęp jeśli chodzi o różne wymiany części silnika
~roman
Minivan 1.7 CDI 75KM 55kW
po 140000km zerwał się pasek wieloklinowy w trasie /lawetowanie/ w serwisie autoryzowanym w Łodzi powiedziano że to "normalne " tak musi być ,obecnie wymieniam pasek co 100000km /nic o tym nie piszą w książce serwisowej/i mam spokój
~Aleksandra
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Wymiana akumulatora po 8 latach, sworznie, wtryskiwacze dopiero teraz wymagają wymiany, Typowe naprawy wynikające z użytkowania, wykonywane były na bieżąco, więc obyło się bez większych awarii.
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Koszmar i katastrofa - wymieniłem w nim skrzynię biegów, sprzęgło, koło dwumasowe, napinacz paska klinowego, łączniki stabilizatora, pompę wody, osłonę przegubu. Kilka dobrych tysięcy w jeden rok!
~Piotr
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Jak do tej pory to poza termostatem wymieniałem tylko elementy eksploatacyjne. Na szczęście Brak poważnych awarii.