Lista ocen Mercedes W123 Sedan (170) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bitek
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Teraz takie auto można kupić za 3 tys. złotych, bo więcej nie są one po prostu warte. Za tą cenę można mieć w miarę dobry samochód, ale trzeba go przed zakupem porządnie sprawdzić. Nie tam silnik czy coś tylko czy nie jest zardzewiały, bo jak ja kupowałem to z zewnątrz był cacy, jakby zjechał z taśmy produkcyjnej, ale kiedy wsiadłem do niego tak z pewną siłą tzn. wskoczyłem do środka, aby właśnie zobaczyć czy nie ma rdzy to poczułem jakby...
~Adam Piskorz
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to przy całym szeregu zastrzeżeń spowodowanych wiekiem tych samochodów, muszę i tak przyznać że Mercedes 123 jest znakomitym autem i jest mi trochę szkoda, że go sprzedałem. Ten model można kupić za takie grosze, że to są normalne jaja a samochód nawet bez inwestowania złotówki może przekulać się do momentu kiedy zastrzyk gotówki pozwoli wreszcie się nim zająć. Ja miałem nieco wygórowane wymagania i...
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Pod tym względem nie jest idealnie. Kto jest w stanie zapłacić za idealny egzemplarz 10.000Euro! Bo takie potrafia byc ceny w niemczech. Za modele kolekcjonerskie. Za 3000zł. dostaniemy zwykle zjeżdzony model, bedzie chodził moze i dobrze, ale nie dowiemy sie co znaczy idealnie. Mimo towarto...i uwaga mercedes uzależnia!!! Kto nie lubi MB moze sie mocno zdziwic. To autyo jezdzi 1000razy lepiej niz wyglada.
~Mesio78
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
Ja kupiłem auto za 3.5 tyś zł. Jeździłem nim 3 lata i zrobiłem kompleksowy remont prawie całego samochodu nie oszczędzajac na częściach ( blacharka, układ jezdny , hamulcowy - wszystko na nowych częściach - są drogie ale wiem ze pojeżdżę kilka lat nie wkladając w \"MESIA\" pieniędzy ) Silnika nie \"ruszałem\" ponieważ nie było takiej potrzeby. Jest w dobraej kondycji i nie mam z nim problemów:)
~Adam K
Sedan 2.5 140KM 103kW
za takie pieniądze nie ma innego tak komfortowego i nie banalnego, wyrurzniającego się spośród plastikowej tandety auta, z drugiej strony jak na ten rok ceny są dośc wysokie w porównaniu do innych aut, zamiast 25 letniej Beczki można kupić 10 letniego Poloneza - ciekawe które auto przyniesie więcej radości z jazdy i które dużej pojeździ, ja wybrałem: nie ma jazdy bez srebrnej gwiazdy.
~piterros
Sedan 2.3 136KM 100kW
ceny zaczynają się od 2000-2500 zł a za te pieniądze można kupić sprawny technicznie i jeżdżący egzemplarz który przy niewielkim nakładzie finansowym można doprowadzić do idealnego stanu technicznego i który będzie jeszcze dłuuugo służył. Naprawdę świetny samochód który wraz z modelem 124 zamyka epokę prawdziwych mercedesów...
~KRECIOR
Sedan 3.0 D 88KM 65kW
Spróbujcie kupić tak wygodny i niezawodny samochód, za takie pieniadze :) Jestem pewien, ze będę zmieniał moją Beczke w przyszłym roku w okolicy jesieni. Mam na to ok 10.000zł jeśli jest ktoś zainteresowany sprzedażą ciekawego egzęplarza proszę o kontakt. e-mail kubaschuster@wp.pl Pozdrawiam :)
~Krzysztof Kunisz
Sedan 2.3 136KM 100kW
Kupiłem auto za 2 tys - włożyłem 1tys i jest w stanie dobrym, Zamierzam włożyć jeszcze 3-4 tysiące i będzie w stanie idealnym. Są tanie części i prosta konstrukcja. Remonty są tanie i mało pracochłonne więc można samochód cały czas eksploatować i poprawiać. Za kilka miesięcy będę miał cacko. Jest wygodny.
~wrobel77@onet.pl
Sedan 2.8 185KM 136kW
Tu bez komentarza. Coupe to auto dla pasjonata, a w autach kolekcjonerskich do "codziennego" użytku liczą się tylko MB i Jaguar/Daimler. Dwadzieścia lat temu dzisiejsze luksusowe marki dopiero raczkowały, gdy Mercedes wyprzedzał epokę (od 1982 w 123 można było zamówić już poduszkę kierowcy!)
~demarchi
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
kupiłem go za ok 2 tys władowałem ok 2 tys na naprawy troche wiecej na paliwo (ok 200 żł/ miech) jezdziłem nim 2 lata i jezdził bym pewnie kolejne 3 może 4 gdyby mi go nie ukradli i pewnie bym kupił wyższy model merola a tego w stawił do garażu i powoli zrobił bym go na igłę
Mercedes W123 Sedan