Lista ocen Mercedes W123 Sedan (178) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 190 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fantom
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Daję tylko 4-kę ponieważ, jakby nie patrzeć zawieszenie jest mocno zmęczone po 27-28 latach. Na pochwałę zasługuje komfort, który się przez te lata jeszcze nie skończył. Jak na ´limuzynę´ klasy średniej samochód świetnie trzyma się drogi (na zakrętach przy dużych prędkościach).
~merc123
Sedan 2.0 D 60KM 44kW
Konstrukcja zawieszenia świetna. Jednakże trzeba się liczyć z koniecznością wymiany takich elementów jak amortyzatory, klocki, tarcze, itd. W końcu 30 lat robi swoje - nic niestety nie jest wieczne. Nawet Mercedes... Także garażowany.
~kie0312@etbu.edu
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Mogę napisać że dobrze, bo nie nowy to wóz. Kłopotliwe dla niektórych może być ustawienie geometrii kół przednich i także tylnych. Poza tym jeszcze jest kąt nachylenia kół, kąt wyprzedzenia.. Poza tym ten wóz ma relatywnie b.dobry, mały promień skrętu.
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Beczka to wygodny samochód bardzo mieki i komfortowy. Mialem neosa skuter ale go sprzedalem i kupilem Beczke. Skuterem moglem jezdzic wszedzie ale beczka daje wieksza frajde nawed jesli nie mam prawka i jezdze tylko po wiejskich drogach
~ziutek
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Bardzo dobre przeniesienie napędu, w wozach z większym przebiegiem wyrabiają się gumowe łączniki wału napędowego. Bardzo wytrzymałe przeguby, pomimo przerwanych manszet i dostającego się brudu, działają bez zastrzeżeń.
~tomek
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
bardzo dobrze dobrane sprężyny i amortyzacja. autko płynie, jednocześnie trzymając się odpowiednio w zakrętach. udany kompromis miękkości i sztywności, choć w niektórych starszakch wyraźnie siedzi bo sprężyny padły
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
to auto nie skacze nie trzesie nie boi sie kraweznikow ono plynie po drodze kazdy kto ma poloneza jest w szoku po przejazdzce beczka a wspomaganie jest nie do opisania przesiadajac sie do octavi 2003r mam wrazenie ze to woz z weglem
~oskar_garbacz@yahoo.com
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Po wymianie sprzezyn i kol na 225/50 r16 szok.Jak w tamtych latach mogli tak zestroic zawieszenie...Jest niezwykle komfortowe i rewelacyjnie prowadzi sie w zakretach.tylko te oony w koleinach nie pozwalaja sie dekoncentrowac.
~rafi
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
jak uklad jezdny zadbany to nie ma lepszych zawieszen, dziura, wyrwa w asfalcie a on sie tylko bujnie i nic nie czuc. ogolnie jak sie przesiadlem z BMW 325 e30 do niego to nie ma o czym mowic, stabilnie, neutralnie, przewidywalnie
~187fredu@wp.pl
Sedan 2.0 109KM 80kW
odbiega już od dzisiejszych standardów jeżeli chodzi o zachowanie w zakrętach, ale za to jest niesamowicie wygodny, po prostu idealne na nasze drogi, i te opony 175/80/14 nie straszne żadne dziury
Mercedes W123 Sedan