Ocena kierowcy - Mercedes W124 Kombi

Rok produkcji 1993
Mercedes W124 Kombi 2.5 D 90KM 66kW 1984-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : dziwne ,mój egzemplarz nie rdzewieje
Inne
po beemkach trudno mi było sie do niego przyzwyczaić,bmw miały precyzyjniejszy układ kierowniczy,silniki o wiekszej mocy a mercedes tylko 90 konnego diesla ,kumple sie ze mnie wyśmiewali,teraz wiem że do tego samochodu trzeba po prostu dojrzeć,kupując go chciałem połączyć komfort ,ekonomiczność ,legendarną niezawodność i spore walory użytkowe oraz przewozowe,potrzebowałem "ciężarówki" to ją mam
auto ma 21 lat a wcale nie widać żeby mechanika dobiegała kresu swoich dni,silnik bez turbiny jest mocno za słaby dla tak wielkiej budy i zaczyna ciagnać dopiero powyżej 2500 obr/min. aby bujać sie wzglednie sprawnie trzeba właściwie ciagle utrzymywać obroty pomiedzy 2000 a 3500 obr /min. a czasami go przegarować nawet do 4500 obr/min bo to mu na pewno nie zaszkodzi a silnik jest wtedy sprawniejszy. motor nie łyka oleju ani chłodziwa odpala nawet przy minus 22
tu gorzej,synchronizator jedynki jest nieco zużyty przez co jej wrzucenie jest czasami nieco trudniejsze,drążek ma dość długi skok ,typowy dla aut z lat 90 -tych, pozostałe biegi wchodzą sprawnie
zawieszenie dobrze wybiera nierówności , brakuje mi jednak w układzie kierowniczym takiej precyzji jaką miałem w beemkach
tym autem sie płynie ,fotele super wygodne,szeroki zakres regulacji
wszystko na swoim miejscu ,brak tylko regulacji wysokości kierownicy ,osoby wysokie nie widzą przez to czasem całych zegarów
nagrzewa sie szybko, po 2 km
mnóstwo przestrzeni,pod nogami i nad głowami
musiałem mu założyć nowe wyciszenie klapy silnika ,teraz jest cichutki nawet przy 4000 obr/min
tak ,mógłby troche mniej palić, w trasie 5,7-6,5, w mieście 8,5 -9,5 ,przypominam jednak że jest to kombi o masie 1,5 tony a ja czesto w mieście robię trasy po 3 km i gaszę silnik tak że nawet ssanie sie nie zdąży wyłączyć a z tego co wiem on chodzi w zimę od 3 do 5 minut na ssaniu
"jakość pozostaje jeszcze na długo po tym jak o cenie sie już zapomni "-Henry Royse ,MERCEDES W 124 - samochód zbudowany tak aby zmagać sie z czasem i przestrzenią oraz pokazać że wszystko po nim to po prostu przepłacone badziewie ,chylę czoła przed inżynierami mecedes -benz z tamtych czasów
nic sie nie zepsuło, raz wycieraczka nie kontaktowała w skrzynce bezpieczników,poza tym normalna eksploatacja oleje ,płyny ,filtry,klocki
żadnych, absolutnie żadnych

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 90KM 66kW [l/100km]