Ocena kierowcy - Mercedes W124 Kombi

fiszman@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 D 90KM 66kW
Rok produkcji 1988
Mercedes W124 Kombi 2.5 D 90KM 66kW 1984-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko zostało tu super zaprojektowane, super spasowane. Po zamknięciu drzwi ma się wrażenie siedzenia w fortecy.
Przeniesienie napędu : Auto wpada w niemiłe wibracje przy ok 2000 obr.
Inne : Jak go odpalam na zimno to trzęsą się elementy tapicerki
Super auto,które ma w sobie to coś...To moje hobby. Samochód jest ogromny, ja czuję się w nim bardzo bezpiecznie. Przejedzie jeszcze kilkaset tysięcy km. Warto go kupić jak ktoś myśli o porządnym aucie na długie lata. Samochód o ile nie był zajeżdżony na pewno się odwdzięczy bezproblemową eksploatacją. Pojazd ten spełnia marzenia Polaków o posiadaniu luksusowego samochodu, który nie drenuje kieszeni awaryjną elektroniką i komputerami. To ostatni najprawdziwszy z prawdziwych MERCEDES BENZ.
Silnik słaby ale ekonomia w porządku, trzeba redukować biegi co zwiększa spalanie.
Skrzynia chodzi ciężko, ale trafia w przełożenia. U mnie czasem wyskakuje R.
Zawieszenie niezniszczalne. Dużo jeżdze po Wrocławiu i żadnych stuków ani puków. Niwo jest dość wysoko. Przewiozłem nim 600 kg wegla w workach. Na zakręcie mocno się wychyla ale trzyma zadany kurs.
Auto łatwo wyczuć, duże pow. szyb. No i ta sprytna tylna wycieraczka
Ladna deska. Wszystko super spasowane. Troche za nisko radio i przyciski szyb. Wygodne fotele i kanapa. Ładna i elegancka tapicerka, ale tapicerka bagażnika (kolor popielaty) szybko się brudzi
Jest OK.
Przestrzeń jest ogromna. Dużo miejsca dla pasażerów i kierowcy. W bagażniku przy złożonej kanapie spałem z żoną na wczasach przez tydzień.
U mnie hałas jest taki, jaki był w nowym poldku caro.
Zużycie paliwa jest niewielkie. Ceny części eksploatacyjnych są niskie. Auto jest proste w naprawie. Szokują natomiast ceny części na Allegro (sprzedawcy nie wiedzą chyba, że handlują gratami, które mają po 15-20 lat-np szerokie listwy, galanteria chromowana)
Auto jest super ale cena jak na ten rocznik jest dość wysoka. Nie da się kupić za tę cenę starszego auta.
Psują się pierdoły-u mnie obrotomierz, oświetlenie wnętrza, tylna wycieraczka, niedawno padły amortyzatory tylnej klapy-ale w lecie znów będą OK
Poważne usterki łatwo przewidzieć. Auto nigdy nie stanęło na drodze. Jeśli nawet zdarzy się coś poważnego. Auto na pewno "doczłapie sie" do celu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 90KM 66kW [l/100km]

7,2