Lista ocen Mercedes W124 (364) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 453 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Po zakupie auta (od pierwszego właściciela) należało wymienić automatyczną antenę radiową, zregenerować drewniane panele we wnętrzu auta, i przesmarować wszystkie szyny prowadnic szyb elektrycznych. To są typowe usterki przy większości tych modeli.
~stanlas
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
Żeby nie usterki opisane niżej, autko na miarę swojej marki. Starzy mechanicy twierdzą, że mercedes zakończył swoje wartości na tym modelu. A szkoda. Marka ta miała bardzo wysoką renomę! Dziś niestety, pęd i cywilizacja powodują że marki się kończą.
~ciamajda123456@o2.pl
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
wiadomo, części eksploatacyjne w każdym samochodzie napotyka nieuchronny koniec żywota, więc tak jak w każdym samochodzie, wymiana tych części jest obowiązkiem każdego kierowcy, mowa tu o takich podzespołach jak filtry, uszczelki itp :)
~halszka23@gmail.com
Sedan 2.0 118KM 87kW
Dotychczas jedyną rzeczą jaka padała dość często to łożyska,ale ten samochodzik w pierwszym roku po kupnie zrobił prawie 100 000 km. Po za tym czeka nas wymiana amortyzatorów,ale biorąc pod uwagę polskie drogi,nie będę w tym względzie oryginalna...
~Rafał
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Czasem nie kontaktują przyciski otwierania szyb. Pomaga trochę siły. Wycieraczka na większych mrozach lubi kończyć bieg za wysoko. Zacina się sprężarka centralnego zamka - pomaga poprawienie styków. Samochód ma 15 lat, więc ogólnie jest nieźle.
~Użytkownik W124 szeroka listwa
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
W moim ezgemplarzu nie psuje się niemalże nic (pokonałem ok. 10 000 km). Zdarzyła się jedna drobna usterka elektryczna (masa), której koszt naprawy wyniosł ok. 100zł. Poza tym jedynie olej, filtr...typowe rzeczy eksploatacyjne.
~Rafał
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Drobne mechaniczne usterki, np. naderwana listwa boczka drewnianego przy drzwiach kierowcy, skruszona rączka pokrywy silnika czy nie działające jedno lusterko elektryczne to w 26 letnim aucie raczej normalne- nic ponadto
~StaraGwiazda
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Jak na ten przebieg - oryginalny przebieg 630tyś km!!! mam to auto po ojcu - taksówkarzu i ja doprawiłem jeszcze prawie 250 tyś km takze dobił do 630 kilku tysięcy - co się ma nie zepsuć ? wszystko z czasem się psuje.
~macgar
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Wysiadło domykanie tylnego zamka (wymieniłem całość sam - cena zamka to ok. 80zł), włącznik oświetlenia kabiny, domykanie centralnego w prawych tylnych drzwiach (mechanik zrobił to za grosze), alternator, 2 łożyska... chyba tyle
Dziennik kosztów dla Mercedes W124
7,8
12,5
13,9
~gazza
Kombi 2.5 T 113KM 83kW
Mercedes ta nazwa mówi wszystko.Jednak trzeba brac poprawkę że auto jest prawie pełnoletnie.Ma przez to pewne niedomagania.Jednak w kazdym innym samochodzie z tego rocznika połowa z tego co miało działać,dawno by przestała.