Lista ocen Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2013 (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~akostuch[at]studioart[dot]biz
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Spalanie - Jak na tak duże auto to jestem zadowolony. przy ekonomicznej jeździe na trasie doszedłem do 5l/100. Żona po mieście pali 7 l., ja 6l/100. Ku memu zaskoczeniu przy drugim tankowaniu wyliczyłem spalanie (kalkulatorem) - wyszło dokładnie 5l., ale dużo byłem w trasie. za drugim razem wyszło 7.26l, jednakże tylko jeździłem po mieście. Komputer w locie oblicza ile zostało mi do stacji benzynowej, w zależności od wagi stopy. Gdy kręcę go...
~ad1967
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
To już mój trzeci raport spalania po 87 000 km na gazie - samochód spisuje się bardzo dobrze, średnie spalanie z całego przebiegu wynosi 7,92 l na 100km. Pokonuję dziennie trasy mieszane czyli 8 km dojazd do miasta i 5 km w ruchu miejskim. Koszt przejechania 100 km to dzisiaj wydatek 18 PLN z uwzględnieniem PB (1,7 PLN). Samochód bezawaryjny leję paliwo i jeżdżę. Autoryzowany instalator STAGA zalecił po 110 000 sprawdzenie i ewentualną...
~ad1967
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
To już mój drugi raport spalania po 37 000 km na gazie - samochód spisuje się bardzo dobrze, średnie spalanie z całego przebiegu wynosi 8,09 l na 100km. Pokonuję dziennie trasy mieszane czyli 8 km dojazd do miasta i 5 km w ruchu miejskim. Koszt przejechania 100 km to dzisiaj wydatek 15 - 17 PLN z uwzględnieniem PB (2,5PLN). Samochód jak na razie bezawaryjny leję paliwo i jeżdżę.
~Artur
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Bardzo dobre wyniki spalania osiągam dzięki codziennej jeździe do pracy (40km w jedną stronę) na drodze krajowej w 4 osoby. Prędkości 50-100 km/h, mała ilość skrzyżowań. Bardzo często włączam tempomat. Spokojna jazda. Silnik z małym momentem obrotowym. Częsta jazda z klimatyzacją nie wpływa na wyniki spalania. Autko godne polecenia.
~Marcel2
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Normalna jazda średnio 6l/100, autostrada 140 km/h - 7 l/100. 8 lat wymiana klocków z przodu, wymiana amortyzatorów przód (poszedł lewy). Świece przy 80000 km. Nie serwisowałem w serwisie fabrycznym. Wolałem u mechanika a kupić lepszy olej i filtry. O samochód nie dbam tylko jeżdżę i leje paliwo.
~wlasciciel
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
ekonomicznie 6 w trasie (z klima); typowe miasto nie wiem, za malo jezdze w korkach; w trasie jadac 90 tempomatem zchodzi do 5,6 (wg spalanego paliwa - nie licznika; licznik oszukuje ok. 0,5-1 litra. Przeglad w stolicy 900 (pierwszy: wymiana oleju; f. oleju. powietrza, prawie nic poza tym).
~ASX FAN
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Zużycie paliwa przy jeździe z tempomatem jest bardzo małe - naprawdę polecam. A na jazdę w korkach nie ma rady. System stop&go bardzo mi się podoba i też oszczędza paliwo, ale w korku wyłączam. Przeglądy - no cóż trzeba robić, we wszystkich japońskich markach są stosunkowo drogie.
~Działkowicz
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Miasto- zależy od dystansu i prędkści- ok 6,5 -7,6l Trasa na dystansie 850km z prędkoścami obowiązującymiw Polsce- 5,1l na 100km-wyliczone z tankowania, drogi Klasy II i poniżej. Na autostradzie przy 140km- 8,1 / ale nie kupiłem ten samochód aby jeżdzić po autostradach/.
~owl
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Na razie nie mialem przyjemnosci ale widzialem gdzies cennik czesci, ktory nie napwawa optymizmem. Jesli chodzi o spalanie to w miescie, w korkach (pred.sred. 12km/h) przy temp. -5 do -10 spala 9.5 L/100. Na trasie w podobnych warunkach przy spokojnej jezdzie ok. 6 L/100
Dziennik kosztów dla Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
7,4
9,1
~Ptaku_94
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Mało pali, nic się nie psuje więc i koszta utrzymania są jak najbardziej zadowalające. Jedyne co musiałem wymienić to komplet hamulców z tyłu (tarcze i klocki). Z robocizną wyszło mnie to 1200 złotych, ale za to spokój mam teraz na lata
Mitsubishi ASX I SUV