Lista ocen Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2013 (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ptaku_94
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Tylko 5 biegów, przez co przy prędkości 120 km/h na obrotomierzu jest już 3000 obrotów (przy 140 prawie 4000). Nie jest też najprecyzyjniejsza. ALE jest za to bardzo trwała i idiotoodporna (przy pierwszej wymianie oleju w skrzyni po zakupie okazało się, że w skrzyni nie było nawet grama oleju a mimo to ona działala jak gdyby nigdy nic przez te minimum 2 tysiące km). Dlatego też 3 gwiazdki :)
~Shed7
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Krótkie przełożenia. Na 5 biegu można jechać już przy 60km/h przy spokojnej jeździe po mieście. Ma to pewnie przełożenie na spalanie. Niestety denerwujący jest odczuwalny opór przy wrzucaniu biegów. Zauważyłem to już na jazdach testowych mając porównanie do aut innych producentów. Ktoś powiedział, że ten model tak już ma i z czasem można się przyzwyczaić. Ja się jeszcze nie przyzwyczaiłem.
~akostuch[at]studioart[dot]biz
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Kiedy zmieniam bieg na wyższy (3 lub 5) mam odruch wyciągania środkowego palca w górę co zaowocowało kilkukrotnym wciśnięciem świateł ostrzegawczych. Na szczęście podczas migania wydają dźwięk, więc szybko je wyłączam. Inni kierowcy mogą sie lekko zdziwić.
~owl
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Brakuje mi 6 biegu do spokojej jazdy np. na autostradzie tj. 100-120 km/h. Przy tych predkosciach na 5 biegu w samochodzie glowa boli od buczenia silnika. Moze by tego biegu nie brakowalo gdyby auto bylo lepiej wyciszone.
~przyszły nabywca
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Postuluję nie zamieszczać ocen typu potencjalny nabywca, bo to zniekształca ogólną ocenę kierowców którzy nabyli i użytkują auta- równinież przyszły nabywca.Przepraszam za dane ale nie mogę inaczej wpisać swojej uwagi.
~Łukasz
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Zaskoczenie, skrzynia precyzyjna jak w autach produkcji niemieckiej. Porównując do Toyoty Avensis nad którą również się wahałemto to tam miałem uczucie, mieszania łyżką w kiślu.
~automit
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
w moim egzemplarzu 3-ka nie zawsze wejdzie od razu i trzeba jej gdzieś tam szukać. żeby włączyć 5-ty bieg muszę mocno wyciągnąć rękę - trochę za duże przełożenia.
~JOŁMEN
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Drążek skrzyni dość wysoki , toporny, Biegi wchodzą całkiem okej. Sząłu nie ma ale jest poprawnie. W tej klasie aut nie odstaje od reszty.
~Cyklop
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Mam skrzynię pięciobiegową, wg mnie przydałoby się jej inne zestopniowanie. Skrzynia sześciobiegowa byłaby OK. Trójka i czwórka za długie.
~wlasciciel
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
zaczyna delikanie haczyc przy wrzucaniu na 2, zobaczymy jak bedzie dalej, ewidentnie brakuje 6, aby toczyc sie przy wyzszych predkosciach
Mitsubishi ASX I SUV