Lista ocen Mitsubishi ASX (155) - Wyciszenie

~Mitsutrzydiamenty
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Na jednym z kanałów yt słyszałem opinię, że w aucie jest głośno podczas jazdy z powodu słabo wyciszonego podwozia. Hmm, rozpatrując wyciszenie subiektywnie, to dla mnie jest bardzo cicho, a nawet jeżdżąc po kocich łbach jest cicho. Przy prędkościach powyżej 110 km/h daje znać o sobie współczynnik cx, nie oszukujmy się, ale ASX to dosyć muskularny i masywny przód, więc opór powietrza musi być od pewnej prędkości duży. A co za tym idzie pojawia...
~Ptaku_94
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
TRAGEDIA! To największa wada tego samochodu. Niech każdy, kto myśli o zakupie tego samochodu, weźmie pod uwagę, że powyżej 90 km/h (lub 2500 obr/min) w środku jest już bardzo głośno i na dłuższą metę jest to naprawdę uciążliwe... Wiadomo, że można zainwestować w maty wygluszajace celem obniżenia dyskomfortu, ale faktem pozostaje, że wyciszenie w 12 letnim samochodzie jest takie samo jak w Daewoo Tico (wiem, bo miałem oba te samochody).
~Marek
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Najsłabszy punkt auta, pod podłogą i bagaznikiem goła blacha, słychać pracę zawieszenia. Na autostradzie przy przepisowych 140 ciężko na głośnomówiącym trzeba podnosic głos. Na szczęście nie jest to usterka stricte techniczna, matybutylowe i pianka z Allegro działają cuda. Weekend w garażu, ok 1500-2000PLN w materiałach i można zbić hałas o 4-5 dB. I robi się bardzo przyzwoicie, nagłośnienie z wersji premium zaczyna nagle zupełnie inaczej...
~Arkadiusz
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Obecne modele znacznie lepiej. Nie jest to poziom BMW czy Mercedesa, ale w swoim segmencie jest już bardzo dobrze. Do prędkości 100 - 110 km bardzo komfortowo, przekroczenie granicy 130-140 km/h powoduje znaczny wzrost hałasu w kabinie. Nie jest to koszmar, ale słychać szum. Pamiętajmy, że ASX jest wysokim pojazdem więc "coś za coś".
~Mariusz
SUV Facelifting 2015 1.6 117KM 86kW
Tu producent mógłby się bardziej postarać. Do prędkości 90km/h jest dobrze, do 120km/h - jest znośnie, powyżej już lepiej nie jechać. A przynajmniej niezbyt długo. Silnik nie jest głośny, ale od 4000obr/min daje się we znaki. Aerodynamika godna szafy gdańskiej również nie pomaga - świszczą duże lusterka, słupki A, opony i co tylko się da.
~misiek
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Największy mankament ASX z silnikiem benzynowym chociaż nie wiem jak jest w dieaslu. Przy szybkości 110-120 autko staje się głośne więc jak komus to przeszkadza to niech sobie poszuka innego samochodu ja przed akupem wiedziałem o tym i na taki samochód się zdecydowałem poieważ i tak w większości jeżdże po mieści a w takich warunkach problem nie istnieje.
~K
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Jak na diesla jest nieźle (oczywiście w tej klasie), jak na samochód już tylko przeciętnie, natomiast dobiegające uszu odgłosy nie są natarczywe ani uciążliwe. Ostatnio miałem przyjemność przejechać się Fordem Galaxy i ASX jest przy nim głośny, zwłaszcza odgłosy toczenia. Całkiem przyzwoicie brzmiące radio z USB i Bluetoothem to duża zaleta.
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Komfort jazdy jeśli chodzi o hałas nie jest w tym aucie niestety plusem, auto w tym przypadku wypada bardzo przeciętnie w porównaniu do innych aut w tym przedziale cenowym. Jazda powyżej 120km/h przez dłuższy czas nie jest super komfortowa, a mogłoby to poprawić choćby włożenie 6-biegowej skrzyni zamiast 5-biegowej.

Usterki Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu