Lista ocen Mitsubishi ASX (137) - Układ jezdny

~Marek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Układ jezdny to bajka. Przesiadłem się z niskiego "normalnego samochodu" i już nie mam zamiaru do takiego wrócić. Wejście do samochodu, wyjście to czysta przyjemność. Wysoka pozycja za kierownicą. Wszystko akurat tak skonstruowane, byś czuł się dobrze w tym aucie.
~Wolan
Mitsubishi ASX
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Wysoki samochód i kierowca z niskiego zawieszenia to kiepski tester. Bałem się o szuranie lusterkami ale nic z tych rzeczy!! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Potrzebuję jednak więcej czasu na lepszą ocenę. Zima będzie (mam nadzieję) dobrym sprawdzianem.
~50-latek/ milion przebiegu
SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW
Przyjemnie sprężysty. Z kołami "16" i wysokim profilem opony komfortowy. Po przesiadce z Forda układ kierowniczy wydaję się jakiś miękki i zbyt silnie wspomagany ale to kwestia gustu. Gigantyczny prześwit , promień skrętu niewielki . Nic nie stuka.
~Marek Bielsko-B.
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Układ jezdny dobrze dopasowany do samochodu dobrze pokonuje dziury oczywiście na wysokich leżących policjantach trzeba zwalniać bo będzie gwałtowne mocne uderzenie. Dobrze trzyma się drogi. Pokonywanie zakrętów przy tak wysokim samochodzie jest ok.
~MarcinS
SUV 1.8 DID MIVEC 150KM 110kW
Dla mnie auto zestrojone idealnie. Dosć twardo przy zachowaniu komfortu. Świetnie się prowadzi. Ma tendencje do wyjeżdzania przodem ale to w końcu ala SUV.Pomogłoby pewnie zmienienia na 17 i niższy profil ale kosztem komfortu więc nie zmieniam.
~owl
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Nie ukrywam ze dobre prowadzenie i wyczucie auta byly glownym atutem przy zakupie tego auta. Oczywiscie jak kazda ocena i ta jest pewnie subiektywna ale ASX pod tym wzgledem znacznie przewyzsza Qashqai\'a jak i Sportage\'a, ktorymi tez mialem okazje jezdzic.
~Marcin
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Pojechaliśmy na kilka polskich dróg, które mają pełno dziur. Samochód pokonuje je bez problemów, ja też nie mam obaw co do tego czy przejedziemy bez problemów. Nie testowałem wchodzenia w zakręty z dużą prędkością, ale wydaje się, że jest OK.
~Michał
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
W zakrętach trzeba zwalniać, to jednak SUV a nie auto sportowe, parę razy na suchej nawierzchni włączyło mi się ESP. Wczesniej jeździłem sedanami i w tych samych zakrętach z taką samą prędkością wejścia się to nie zdarzało.
~JOŁMEN
SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Zawieszenie dobrze tłumi nierówności, Auto idealne do miasta na wysokie krawężniki i nierówności. Przejazd po torach czy trakcji totalny luz. Dobra zwrotność auta, ale kiepski skok kierownicy trzeba się namachać żeby skręcić

Usterki Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Najnowsze usterki
Mr.
Mr.
@@KXeEm
~Mitsutrzydiamenty
SUV Facelifting 2019 2.0 150KM 110kW
Miałem obawę o bujanie się budy na zakrętach, okazuje się, że mitsu prowadzi się pewnie i przewidywalnie. Wspomaganie jest dopracowane a reakcja na ruch kierownicą oraz informacja zwrotna z układu jezdnego jest poprawna i zdecydowana.
Mitsubishi ASX