Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Marcin, 5 lat temu
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Ogólnie za auto zapłaciłem 3k, włożyłem 2k i jeszcze ma sporo do ogarnięcia, jednak mam sprawną klime, abs, poduchy, elektryczne szyby i grzane fotele, jeśli kupię maty, także nie wiem czy w tej cenie kupiłbym coś podobnego. Auto jest naprawdę tanie na rynku.
zdecydowanie najmocniejszy punkt tego auta, całkiem dynamiczny kiedy trzeba, nie ma problemów z wyprzedzaniem, jednak pali całkiem sporo jak na niedużą moc miasto tutaj nie ma cudów, poniżej 8l nie da się zejść, najczęściej okolice 9l, w trasie gdzie średnia prędkość to 100 km/h, pare redukcji do wyprzedzania 7,5-8l
Tutaj jest największy problem tego auta-ta francuska skrzynia psuje naprawdę konkretnie to auto, lejący się olej, mimo tego, że była uszczelniana, jest to wada fabryczna tych skrzyń i nic nie da się z tym zrobić, nawet jak padnie to wymiana na inną to praktycznie ta sama przygoda+ tulejki wybieraka ale to akurat nie jest problem( kiedy biegi nie chcą wchodzić), chyba nic dobrego nie można o niej powiedzieć, może oprócz tego, że biegu wchodzą całkiem gładko, oprócz pierwszego, można go wrzucić praktycznie tylko kiedy auto stoi. No i przy prędkości 100 km\k jest 3k obrotów- całkiem sporo moim zdaniem przy 140-4k, moim zdaniem przełożenia mogłyby być trochę dłuższe, ale to tylko moje zastrzeżenie
Przeciętnie, niby zakwalifikowano jako klasa średnia, ale ani to zawieszenie nie jest miękkie, ani twarde, nijakie
Średnio, podłoga w moim akurat jest w całkiem dobrym stanie oprócz miejsca pod kołem zapasowym tam coś miało niby chronić przed zbieraniem się śniegu, czy coś a przez to tam właśnie tam się zbiera i tam pojawia się rdza.Dodatkowo standardowo tyle nadkola a i koroduje bak paliwa, zanim kupicie zobaczcie w jakim stanie jest, u mnie nie wygląda to zaciekawie...
do tyłu kwestia przyzwyczajenia się, ale tylko w lusterkach, bardzo duży plus, że są one ogromne-widać wszystko, odwracając głowę nic nie zobaczysz, z przodu bez problemu, słupki nie są szerokie także widać wszystko ładnie
Wszystko przejrzyste , tyltko miejsce włączenia przeciwmgielnych jest umieszczone dziwnie i włączyć te przeciwmgielne trzeba się trochę nachylić
W zimę szybko się nagrzewa, w lato klima chłodzi, praktycznie bez zastrzeżeń.Czasem ma wrażenie, że w lato mam jakieś podmuchy zimna od podłogi, ale ty chyba u mnie jest coś nie tak
Z przodu tak jak powinno być, z tyłu 2 osoby będą miały wygonie, ale 3 już ciasno
poniżej setki jest okej, ale po przekroczeniu 100 przez szyberdach słychać szumy powietrza- dosyć głośno(może to u mnie jest coś nie tak) przy 140 jakbym miał gdzieś okno otwarte. Za to silnika poniżej 4k obrotów praktycznie nie słychać
dostać miskę olejową do tego auta to naprawdę niezłe wyzwanie, kawałek metalu kosztuje 500 zł, a poniżej tej ceny praktycznie nie można dostać, części są droższe niż do niemieckich aut, ale nie ma tragedii
Od kiedy kupiłem auto cały czas problem z obrotami na biegu jałowym, czasem utrzymują się w okolicach 1k potem nagle spadają i po chwili się stabilizują, wymieniana była przepustnica, czyszczona, ustawiane były na nowo, tydzień jest dobrze i potem to samo... + szarpanie poniżej 2k obrotów, to pewnie jest powiązane.., albo przewody...
Oprócz skrzyni i osprzętu silnika tam się chyba nic więcej nie ma prawa popsuć

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

8,2