Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 90KM 1996-2000 - Oceń swoje auto

Carisma
Hatchback
1.6 90KM 1996-2000

Oceny Mitsubishi Carisma Hatchback 1.6 90KM 1996-2000

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia ( 4,19 )

dodano 12.03.2013 przez

samochód awaryjny beznadziejnie głośny ochydne plastiki wewnątrz karoseria bardzo podatna na wgniecenia.Holenrzy robią buble po prostu.Karoseria gnije na potęgę Holendrzy nie wiedzieli chyba wtedy co to ocynk.Nie da się pochwalić tego samochodu. Non stop są jakieś usterki. To skrzynia, to zawieszenie, to nieszczelności z różnych miejsc. Nie ma tygodnia żebym coś przy nim nie robił. złom przy corsie z 88 roku choc tam blachy były gorsze. Moja siostra też ma carisme 1,6....też non stop coś się psuje. Praktycznie nie ma chwili aby coś się nie działo z tym autem, największą tragedią tego modelu jest mały komfort podczas jazdy w kabinie, skrzypia plastiki. Auto mam od dwóch lat a już mam go serdecznie dosyć. To najbardziej beznadziejne auto jakie do tej pory miałem nikomu najgorszemu wrogowi nie poleciłbym carismy z tym silnikiem to lipa na całego.Podobno Japońce robią dobre auta,ale nigdy Holendrzy.Carisma produkowana była w Szwecji i to odbiło się na jakości wykonania oszczędzali na wszystkim chyba bo po jaką cho...re dawać skrzynię renault do mitsu to absurd:/Blachy w Volvo są dużo lepsze od tej w Carismie.Nie mam powodów,żeby chwalić to auto niczym pozytywnym nie nie użekło sylwetka archaiczna i przestarzała... Mam nadzieję,że szybko uda mi się sprzedać Carisme bo za te pieniądze to lepiej kupić jakiegoś francuza niż to. I nigdy juz nie uwierzę w gadki,że Carisma to solidne auto bo to kłamstwo pod względem jakości to dno. Bardzo zraziłem się do Carismy a kiedyś to auto mnie fascynowało coż dałem się nabrać pochlebnym wówczas opiniom o niezawodności cari,ludzie przejrzyjcie na oczy Carisma to jedno z najgorszych jak nie najgorsze auto z tamtych lat. Co najgorsze kiedy miałem Golfa II to było cudowne autko w porównaniu do Carismy.

dodano 04.01.2013 przez

Auto marzeń z czasów liceum.Kupiłam je w 2008 roku w idealnym stanie.Już tydzień po zakupie zaczęły się zgrzyty w skrzyni biegów wkrótce potem posypała się cała skrzynia koszt naprawy z robocizną wyniósł 1500złotych.Pózniej zaczęły się problemy z falowaniem obrotów i wyciekami oleju.Pół roku po kupnie musiałam wyremontowac całe zawieszenie wszystko tak waliło na dziurach,że szkoda gadać. Silnik 1,6 90hp to kaszana.Słabo się zbiera,jest wręcz mułowaty. Rok po wymianie skrzyni posypała się ona ponownie,drugie tysiac na wymiane.Byłam wśiekła na to auto.Z mniejszych usterek to:pukanie tylniej półki,świecenie się kontrolek od ABS,skrzypiące fotele,korozja na tylnim nadkolu. W ubiegłym roku sprzedałam Carismę i kupiłam Mazdę 323F z 1998 Mazda jest dużo lepszym autem w porównaniu do Carismy/ JEŚLI PLANUJECIE ZAKUP CARISMY TO ODPUŚCIE SOBIE TO AUTO WYMAGA WIECZNIE WKŁADU FINANSOWEGO!!!NIE POLECAM!!!!!

dodano 03.12.2012 przez

Samochód oceniam jak najbardziej pozytywnie. Posługując się szkolną skalą mocna 4, możne nawet 4+. A że nie jest to auto idealne... cóż takich nie ma. Na plus na pewno silnik (niskie spalanie, do spokojnej jazdy wystarcza), niezłe zabezpieczanie antykorozyjne (choć należy tu nadmienić o podatnym na zarysowania lakierze), czy całkiem zadowalająca niezawodność (poza nielicznymi wyjątkami) i całkiem bogate (jak na owe czasy) wyposażenie (M.in:Abs, klimatyzacja, elektryka itp). Minusy to troszkę ograniczona widoczność do tyłu (sytuację ratują słusznych rozmiarów lusterka boczne), nie najwyższy komfort resorowania i hałas dobiegający z zawieszenia - gdy poruszamy się po drogach kiepskiej jakości, czy (przynajmniej jak dla mnie) średnio wydajne ogrzewanie podczas tęgich mrozów.

dodano 30.06.2009 przez

silnik 1,6 90KM jest bardzo prostym silnikiem i nie trzeba prężyć sie by znaleźć jakiegoś dobrego specjalistę by usunąć w nim jakaś usterkę jak to bywa z silnikami GDI. Koszt części hmmm... tu można dyskutować... co można kupić używane to można... dużo jest ofert części używanych w internecie. Zas co do części nowych to tu również jest duże pole manewru ... jeżeli chcemy kupić części oryginalne musimy zdawać sobie z tego sprawę ze będą dużo kosztować. Zas zamienniki - jest ich ogromny wybór cena odnośnie do jakości. np. za amortyzatory tylne można dać od 140 do 230 zl .Ogólnie auto oceniam bardzo dobrze.

dodano 25.06.2012 przez

Carisma to złom.W żadnym aucie które miałem nic tak nie skrzypiało jak w Carismie.Wykończenie w środku odrażające a wygody zero.Mi spalał w mieście 11L/100km a w trasie ok 10L/100km Gazu a miałem z silnikiem 1.6 16V 96rok.Blacha chyba z papieru wszędzie brało,najbardziej nadkola.A skrzynia to działała w tym jak chciała wiecznie coś z wstecznym lub zgrzyty.Obecnie przesiadłem się na Galanta 2.5 24V 163KM i tu jest komfort i ekonomia bo Galant mi pali 7L/100km benzyny w mieście i nic nie skrzypi jak w Carismie.

dodano 25.02.2009 przez

Ogólnie rzecz biorąc carisma to fajne dość spore, w miarę ekonomiczne autko za stosunkowo nieduże pieniądze. Jeździłem corollą z 95 roku i civicami z 90 i 97. Też dobre autka, ale następna będzie chyba znowu carisma, tylko z dwoma warunkami- silnik 1.8 i wersja po lifcie. Dynamiczniejsza, ładniejsza i podobno trwalsza, ale to już kiedyś sam mam w planie zweryfikować. Dałem dychę za dziesięciolatka, więc cudów też się nie spodziewałem.

dodano 28.07.2011 przez

Jak na dość stare auto nie mogę powiedzieć na carismę złego słowa .Wbrew temu wszyskiemu czego się naczytałem że to nie japoniec bo robiony w Holandi itp. Stwierdzam że to niezawodny japoniec.Auto wygodne ,niebrzydkie, mało pali ,Wcześniej jeździłem audi A4 i nigdy więcej,to są padaki jakich mało .Szczerze polecam Mitsubishi i nie bójcie się japończyków bo to naprawde mocne wozy

dodano 27.04.2011 przez

Tak właściwie to Carisma broni się tylko bardzo dobrym silnikiem i ekonomicznością jazdy, cała reszta jest na przeciętnym poziomie. Nie jestem pewien czy bym ją ponownie kupił. Gdy ją kupowałem brałem jeszcze pod uwagę Peugeota 406 i chyba jednak dziś skłonił bym się ku niemu.

dodano 20.10.2009 przez

fajne auto, troche duże-zwłaszcza że 80% km pokonuje w mieście. Jednak nie jest ociężałe i pozwala sprawnie poruszać się również i zatłoczonych ulicach,a jego pojemność sprawdza się podczas wyjazdów poza miasto kiedy to duży bagażnik pozwala nie ograniczać ilości walizek

dodano 07.04.2017 przez

Ocena całokształtu średnia ponieważ przysporzyło wiele kłopotów drobiazgi do naprawy w tym modelu które można było usunąć samodzielnie lecz niekiedy wymagało wielu starań oraz zakupu części które stosunkowo są niedrogie