Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Silnik 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2004
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Samochód jest bardzo dobry. Zaskakująco. Lecz ma w sobie jeden mankament, który powstrzymuje od wystawienia oceny celującej. To jest samochód miejski i pod to ma skonstruowany napęd i węzły powiązane: 120 km/h osiąga na 5 biegu przy 3000-4000 obr/min; jest na dłuższej trasie głośno i jest zbyt lekki (czasami są problemy z utrzymaniem drogi). Ta wada przechodzi w zaletę w mieście: ze świateł startuję nie gorzej, niż niektóre drogie BMW, jest dość ekonomiczny nawet bez LPG. Awaryjność nie jest problemem, psuje się tylko to, co się psuje w każdym aucie. Ogólnie jestem mega zadowolony, dobry samochód do miasta i tym bardzie do dużego jak Warszawa, Kraków, Gdańsk itd. Dla dalekich podróży jednak wybrałbym inne auto.
Jak na razie bez zarzutów. Pracuje. Nie mam z nim problemów. Rozpędza się szybko, nie psuje się. Jest ok.
Skrzynia biegów w tym samochodzie jest kulawą nogą. Pochodzi ona z Renault. Nie jest wygodna, ani precyzyjna, ani pancerna ani jaka. W moim to muszę jej przejrzeć bo nie wiem czy to ja źle operuję czy to skrzynia jest zepsuta.
Bez zarzutów. Jeździ się przyjemnie. Ma to troszeczkę charakteru sportowego.
Osobiście u mnie jest perfekt. Po 13 latach bez rdzy.
Jest to samochód miejski, z definicji wyciszenie słabe do jazdy w intensywnym ruchu. Na autostradzie jest głośno w środku.
Zainwestowałem przy zakupie. Cała reszta jak na razie spoko. Paliwa i oleju nie żre.
Punkt czuły to pilot do szyb.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 122KM 90kW [l/100km]

9,2