Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Carisma 1.8GDI 2003, 5 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2003
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Daje radę i czuć zapas.
Układ hamulcowy : Być może taki trafiłem egzemplarz, ale hamulce sprawują się wręcz idealnie.
Karoseria : Mimo 15 lat rdza jej nie bierze.
Przy zakupie nie sugerowałem się marką. W niskim budżecie trafiło się auto w bardzo dobrym stanie technicznym. Po kilku kilometrach jazdy testowej wiedziałem, że to auto dla mnie. Wg mnie auto w Polsce jest nie docenione. Po kilku inwestycjach (rozrząd, opony i serwis układu wydechowego) otrzymałem auto, które świetnie się prowadzi, jest dość komfortowe i całkiem ekonomiczne. Mam nadzieję, że posłuży jeszcze kilka dobrych lat. Jest kilka szczegółów, które mogłyby być lepsze, np. jakość plastikowów i jakość plastikogumowej obudowy kluczyka, ale ogólnej oceń b14 to nie zmienia. Auto na 5 w kategorii cena/jakość.
Silnik pozytywnie mnie zaskoczył. Po różnych opiniach na temat GDI obawiałem się tego silnika. Na szczęście bez powodu. Sprawuje się idealnie. Dobre przyspieszenie i umiarkowane spalanie, a przy tym ładnie brzmi.
W moim egzemplarzu nie odnotowałem problemów. Bardzo dobrze chodzi. Nawet porównywalnie jak w nowym aucie.
Bardzo pewnie pokonuję zakręty. Podczas jazdy nie mam zastrzeżeń. Może nie jest najlepiej podczas manewrów w ciasnym miejscach, ale daję radę. Na trasie dobrze trzyma się drogi.
Jak na 15 lat nie można się przyczepić.
Mogłoby być trochę lepiej. Poza tym kwestia przyzwyczajenia i wyczucia .
Jest bardzo dobrze. Wszystko bardzo intuicyjne i na miejscu. Dość przestronne wnętrze. Najniższe ustawienie fotela mogłoby być trochę niżej.
Klima super chłodzi podczas największych upałów. Natomiast w zimę wszystko szybko się nagrzewa. Brak zastrzeżeń.
Bardzo dużo miejsca.
Zależy od wiatru i od jakości nawierzchni, ale przy gładkim asfalcie i braku wiatru słychać tylko wysokie obroty silnika które i tak nie są uciążliwe.
Kilka inwestycji na początku, ale teraz spokój. A ceny przyzwoite.
W tej kategorii chyba bije większość aut.
Brak.
Brak.