Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Mrgx, 14 lat temu
Silnik 1.9 DID 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.9 DID 115KM 85kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bez najmniejszego problemu, ekonomiczny, elastyczny - kilka KM by się przydało - szczególnie podczas jazdy autostradami w EU- powyżej 150-160 km/h jest głośno i btak mocy. Przydłby się szósty bieg i ze 140 KM.Sumarycznie jednak jest ok. Silnik nie pali grama oleju, nie ma wycieków, zawsze pali, nie jest za głośny. Jest totalnie bezawaryjny - dbałem zawsze o wymiane regularnie dobrego oleju, wszystkich filtrów i rozrządu. Taknowałem tylko na Shell, Statoil, BP, OMV. NIgdy nie nalałem szajsowego oleju z Orlenu! DZieki temu nigdy ne miałem awarii wtryskiwaczy. polecam przestrzeganie!
Karoseria : Delikatny lakier - przy częstej jeździe drogami, szczególnie zimą, powstają odpryski lakieru, szczególnie z przodu auta. lakier jest delikatny. łatwo go eż zarysować, Tu niemieckie auta wypadją lepiej.
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów haczy czasami podczas wrzucania trójki. nie za wysoka precyzja jej działania
Układ elektryczny : Przycisk włączania świateł p/mgłowych trzeszczy i sprawia wrażenie braku styku, przepalają się co kilkadziesiąt tys. km żarówki refletorów przednich i oświetlenia tabl. rejestracyjnej
Auto poza wymienionymi powyżej nie miało żadnych innych awarii, ani usterek. Jest przyjemne, nie rzucające się w oczu, bardzo niezawodne. W porównaniu do niemieckich aut wydaje się być troche delikatniejsze. Ale to tylko wrażenie, bo wytrzmuje więcej.
ciut za słaby, głośno przy ponad 150 km/h.
haczy trójka.
ok
ok
bez uwag
ciasno z tyłu. dla dzieci ok
średnie,
Auto tanie w utrzymaniu, stosowac trzeba dobre oleje i materialy eksploatacyjne, terminowo wymieniac wszystko. Diesel z common railem -lać tylko dobre paliwo!!!!!!!!!!
Za taką kwotę serdecznie polecam.
Przepalenie lampek reflektorów i oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Lakier delikatny, podatny na zarysowania i odpryski kamieni. Skrzynia biegów czasem haczy przy trójce.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 DID 115KM 85kW [l/100km]