Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.9 DID 115KM 85kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Solidny, trwały, dynamiczny
Naprawdę świetne i niezawodne auto. Przyjemny wygląd, dynamiczny i trwały silnik, świetnie wyposażony i stosunkowo niedrogi. Bagażnik w wersji hatchback zadziwia pojemnością i łatwością załadunku.
Silnik przyjechał naprawdę dużo. Ma 330 tys z czego ja zrobiłem 100 tys. Przez ten czas miał tylko jedną awarię która zapowiadała się przez jakieś 60 tys. : Kupiłem go z świszczącą turbiną i wiedziałem że niebawem padnie. Wytrzymała 5 lat. Po regeneracji kolejne lata jeździ bez problemów. Tylko leję i jeżdżę.. Dynamika bez zastrzeżeń.. Daje radę niejednemu BMW.
Pomimo sporego przebiegu nie mam z nią kłopotu. Fordy do 200 tys chodzą dużo gorzej. Wszystko działa płynnie choć sprzęgło po 300 tys. Wymagało remontu no ale to raczej dziwne nie jest.
Czas zrobi swoje. Wcześniej wszystko działało bez problemów teraz z powodu zużycia elementów zawieszenia nie trzyma się już tak pewnie drogi.
Niestety w kilku miejscach 17 letniego auta wychodzi rdza. To trochę moja wina bo nigdy nie zbierałem go do blacharza i teraz to się mści.
Do przodu i na boki ok. Do tyłu mam zawsze problem no ale taka konstrukcja nadwozia
Wszystko jest na swoim miejscu. Obsługa intuicyjna. Bez zastrzeżeń.
Climatronic ma trochę problemy z ustaleniem temperatury. Poza tym wszystko gra.
Naprawdę dużo miejsca jak na pojazd tej klasy.
Nie mam uwag. Jest cicho.
Spalanie bardzo niskie. Przy dynamicznej jeździe w mieście trudno przekroczyć 8 l. Na trasie można zejść poniżej 5 l. Części niedrogie. Silnik koncernu PSA to udana konstrukcja i łatwo o części. Podwozie wspólne z Volvo V40/S40.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego te auto jest tak niedoceniane. Za naprawę nieduże auto dostajemy solidny samochód.
Nic co bym zapamiętał.
Nic mnie unieruchomiło przez 8 lat i 100 tys km. ( No chyba że guma)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 DID 115KM 85kW [l/100km]

6,7