Lista ocen Mitsubishi Carisma (434) - Widoczność

Na liście zabraknie 693 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazi
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Widoczność jest dość słabą stroną tego samochodu, zwłaszcza dla osób poniżej 180 cm wzrostu, fotel kierowcy nie ma regulacji wysokości, z tego co wiem takiej regulacji nie było w ogóle w tym modelu ( jedynie dwa pokrętła od pochylenia siedziska jako element regulacji dodatkowej). Przez to do przodu widoczność jest przeciętna, przy parkowaniu ciężko ocenić gdzie kończy się przód, ja już jeżdżę na wyczucie po 3 latach można się przyzwyczaić ale...
~maxiking18
Hatchback 1.6 90KM 66kW
powiem krótko widoczność dobra fajne duże lusterka boczne, ładnie w nich widać i świetne oświetlenie lampami wstecznymi (dwie lampy) po ciemku cofanie nie sprawia żadnego kłopotu co do komfortu jazdy mam kilka zastrzeżeń najbardziej zle zapamiętałem trzeszczącą tapicerkę na nierównościach, hałasy dobiegały po prostu ze wszystkich stron z tapicerek drzwi z konsoli głownej a także z bagażnika lecz myślę, że było to spowodowane przebiegiem 224...
~luki19323
Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Widoczność.... No właśnie wszystko ładnie pięknie tylko ta widoczność do tyłu.... przedni słupek jest także dość masywny więc troszkę zasłania, rekompensuje nam natomiast wszystko dużymi lusterkami bocznymi w których widoczność jest naprawdę bardzo dobra. Jeśli chodzi o cofanie tym autkiem należy używać lusterek bo niestety \"tyłek\" lekko podniesiony nie pozwala nam określić co jest zaraz za samochodem i w jakiej odległości się znajduje...
~adiku66@poczta.onet.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Tył ma się do dyspozycji "po omacku" do przodu też długo się przyzwyczajałem. Słupki przeszkadzają zdecudowanie. Są zagrube. Ale najgorsze dla mnie jest kiedy jadę nocą. Wtedy wciąż mam wrażenie że skądś zbliża się inny wóz. Pulpit swoim wyglądem przypominający choinkę odbija się w bocznej szybie kierowcy co daje wrażenie świateł innych samochodów. Podobnie drażni mnie podświetlenie klawisza blokady zamków miedzy fotelami kierowcy i pasażera.
~powertomek
Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Widoczność do przodu rewelacyjna, do tyłu - kwestia przyzwyczajenia. Mam wersję Dynamics ze sportowymi bocznymi lusterkami gdzie się trochę mniej widzi ale nie oglądam się za siebie, tylko czaje by wyłykać kolejnego marudera z przodu. Szyby przyciemnione, parkowanie w nocy już tylko dla zaawansowanych kierowców bo nic nie widać praktycznie, na boczne lusterka, wsteczne robi wtedy za dekorację.
~Ironclad
Sedan 1.6 90KM 66kW
Niespecjalnie szerokie słupki, ogromne lusterka oraz duża powierzchnia szyb pomagają w dobrej orientacji na drodze. Dużym minusem jest fakt, że z kabiny nie widać krawędzi bagażnika - a ten, jak to w sedanie, jest dość "wydatny". Ostrożność przy cofaniu musi być większa niż w takim na przykład Peugeocie 406, gdzie krawędź kufra widać.
~sirmichu.
Hatchback 1.9 DID 102KM 75kW
Dźwiek silnika to poezja. Cisza jak w beznzynie. Gdy go kupowałem zajrzałem do wlewu paliwa bo myslałem że sprzedawca sie pomyliłm z tym "dieslem". Komfort siedzenie i podrózowania, bez przesady. Dosc dobra ergonomia.W 4 osoby i full bagaz przejechałem pół polski i nikt nie narzekał. kilometry połykało sie bardzo wygodnie.
~onyks1
Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Lusterka boczne są świetne! Są bardzo duże i łatwo je ustawić tak by wszystko dokładnie widzieć. Niestety widoczność do tyłu jest bardzo słaba - szyba kończy się wysoko i podczas cofania można nie zauważyć stojącego za nami słupka czy małego dziecka - trzeba bardzo uważać!
~stanrob
Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Bardzo dobra widoczność w kierunku jazdy. Problem występuje przy jeździe do tyłu. Mam wersję LS z przyciemnianymi szybami, więc nie poprawia to widoczności. Sprawę rekompensują bardzo dobre lusterka zewnętrzne. Po kilku tygodniach jednak można się przyzwyczaić i "wyczuć" gabaryty.
~Kierowca.
Hatchback 1.8 16V GDI 125KM 92kW
Czytałem narzekania na widoczność do tyłu. No cóż , widziałem też czujniki cofania w Kii Picanto, dla kogoś musiał to być trudny samochód \"wyczucia\". Dla normalnego kierowcy nie ma w Carismie żadnych problemów, tym bardziej przy takich lusterkach zewnętrznych.