Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

maraz84@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Carisma Sedan 1.6 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik i komfort oraz bardzo dobre wykonanie - wnętrze z plastików wysokiej jakości wszysko przyjemne w dotyku welurowe siedzenia...
Trudno znaleźć w nim jakieś wady, jestem w nim zakochany, dynamika, ekonomiczność, niezawodność komfort w rozsądnej cenie, czego można chcieć więcej - dla mnie ideał nie potrzebuje od samochodu nic wiecej, nawet sylwetka bardzo mi się podoba (sedan) .... po prostu japoniec - choć robiony w europie ma najlepsze cechy japońców plus to czego oczekują europejczycy.
Super dynamika, auto jeździ jakby było 1.8, jak na 90 km silnik radzi sobie z autem po prostu genialnie, passat 1.6 100 km to przy nim muł nie z tej ziemi. Robi się głośno powyrzej 120 ale wcześniej cichutko, minimalny bardzo przyjemny dźwięk, elastyczność równierz bardzo dobra, bardzo długi 5 bieg, podczas zwykłego wyprzedzania redukcja nie jest potrzebna.
bardzo dobrze zestopniowana, biegi włączane są bardzo precyzyjnie i lekko rzekłbym wzorowo gdyby nie fakt ze zdarza się włączyć 3 zamiast 5 ale bardzo rzadko
Udany kompromis, nie jest sztywno, ani nie buja, po prostu świetny komfort bez strat na rzecz braku pewności prowadzenia, samochodem kieruje się świetnie a pasażerowie chwalą wygode, długie trasy - sama przyjemność
Brak jakichkolwiek powodów do narzekań, może do tyłu troche słabiej z widocznością ale nie mam najmniejszych problemów z manewrowaniem, lusterka duże
W środku czuje się po prostu świetnie, wszystko na miejscu doskonale przemyślane, brak udziwnień i do tego bardzo estetycznie
I znów super. Samochód błyskawicznie osiąga optymalną temperature pracy silnika wiec ciepło jes nawet przy dużym mrozie szybciutko
5 osób mieści się swobodnie, przestrzeń na poziomie vectry B, jedynie ktoś bardzo wysoki ma ciut za mało miejsca pod kierownicą na kolana z powodu zbyt małego zakresy regulacji kierownicy, na szczęście fotel kierowcy ma regulacje wysokości, ja - 184 mieszcze się idealnie
Cicho tak że na początku często zapominałem ze samochód jest odpalony, podczaas jazdy jedynie szum powietrza - może troche za duży, głośniej od ok 120
9 lpg miasto,7 lpg trasa przy normalnej jeździe bez szaleństw 160 km/h to dla mnie super wartości szczególnie przy tak dobrej dynamice
Za tą cene nie widze szczególnie jakiś rywali, passaty droższe o parę ładnych tysięcy choś nieco bardziej przestronne, cenowo zbliżony do vectry ale one są bardziej awaryjne, to co kiedyś odstraszało od Mitsubishi to ceny części, ale te rzadko są w carismie potrzebne a ponadto ich ceny są już niskie (amortyzator 115 zł), i pełno anglików na części...
Nic się z nim nie dzieje nuda.... Pojawiło sie jedynie delikatne stukanie z przodu... byłem na szarpakach, później u mechanika, diagnoza - amortyzator - stuka choć jest sprawny i mechanik stwierdził że nie zagraża bezpieczeństwu jedynie produkuje te delikatne stuki (dziwne) . wymieniam - cena mnie miło rozczarowała.
Nic nic nic ............

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]