Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

raf33, 15 lat temu
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Carisma Sedan 1.8 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Kupiłem samochód jako używany i na początku musiałem zrobić przy nim kilka napraw. Z początku nie byłem do niego nastawiony zbyt dobrze. W tym momencie wiem, że nie zamieniłbym go na inny, ponieważ odpłaca mi niezawodnością, a to jest dla mnie najważniejsze.
najlepiej pracuje po rozgrzaniu, na zimno jest przeciętnie
dobrze dobrane przełożenia, biegi wchodza ładnie.
znakomity układ jezdny, niższe zawieszenie, twardzsze niż w innych markach, rewelacyjne na dobre drogi, których u nas jak na lekarstwo, na dziurach trochę żal tego autka i trzeba wolniej je pokonywać
przednie fotele są trochę niewygodne, żona trochę narzeka i podkłada poduszę pod lędźwia
mam jedynie małe zastrzeżenia do automatycznego trybu dobierania temp.
pochylenie tylnej kanapy jest tak dobrane, że po zamontowaniu fotelika dziecięcego nie ma zbyt dużo miejsca na nóżki, ale dorosłemu wygodniej z tyłu niż z przodu.
co ważne przy wysokich prędkościach nie ma gwałtownego wzrostu szumów, za to silnik pracujący na wysokich obrotach po pewnym czasie staje się lekko uciążliwy (subiektywne odczucie)
jak na taki silnik to zużycie jest na poziomie silnika 1,6 np. od Forda Focusa lub Opla Vectry (mam porównanie ze znajomymi na tych samych trasach), co nie zmienia faktu, że zawsze chciałoby się, żeby palił mniej. Doskonałym rozwiązaniem jest kontrolka EkoDrive
uważam, że jest on wart swojej ceny
Mam porównanie z Seicento i na tym tle wypada dużo lepiej. Ale jak każdemu autu po 7-miu latach ma prawo coś się zacząć zacinać (prawa strona nie zawsze podnosi się po otwarciu centralnym zamkiem - zimą)
Na razie brak.
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Carisma Sedan 1.8 116KM 85kW