Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

raw, 11 lat temu
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Carisma Sedan 1.8 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : caly czas mnie zaskakuje wszystko, za kazdym razem jak patrze na to auto czy wsiadam, to mam wrazenie jak by on mowil, no odpal mnie, pojedzmy gdzies, mile uczucie ze sa jeszcze takie auta, moze nie jest to rodowy japonczyk, ale ma jeszcze ten posmak starej motoryzacji.
auto godne polecenia tym ktorzy od auta oczekuja nie tylko przemieszacznia sie z puntu A do B, ale takze czasem potrzebuja poczuc troche frajdy z jazdy. mocy jest wystarczajaco.
silnik pracuje idealnie, do 3000obr/min jest cicho i ekonomicznie, po wyzej 3000obr/min ma kopa takiego ze jest lekkie wcisniecie w fotel, predkosc max jaka mialem przyjemnosc jechac to 210km/h 5bieg 6000obr/min. auto jest rodzinne, ale ma tez sportowy charakter.
skrzynia jest malo precyzyjna, ale nie jest zle, slyszalem ze wyrabiaja sie tuleje i podkladki, potem ciezko wchodzi bieg \"1\", ale naprawa nie jest az taka droga zeby to mialo wplyw na negatywna opinie, ale chialo by sie czegos wiecej od skrzyni w tego typu aucie.
uklad jezdny jest znakomity, w zakretach trzyma sie jak by jechal po szynach, porownanie: na lukach na trasie gdzie wiekszosc aut musi zwolnic do 80km/h bo wyrzuca ich na zewnatrz, to carisma spokojnie pokonuje ten luk przy 110km/h, ale to tylko dla testow sprawdzenia auta robilem, rozsadek trzeba miec i nie naciagac struny. zawieszenie dobre, chodc na naszych drogach czuc kazda dziure i przez to obrywaja wahacze, itp. ale nie jest zle.
widocznosc do przodu bardzo dobra, przy wyprzedzaniu rowniez, zapewniaja to duze lusterka, jedyna wada moze okazac sie parkowanie tylem w ciasnych miastach, ale to kwestia wprawy i wyczucia auta.
w miscia do 9L z ciezka noga, poza miastem mialem tylko okazje sprawdzic na 140km spalil 10L, to chyba nie duzo, bo predkosc wachala sie od 90-200km/h na trasach w zaleznosci jaka droga, no i przejazdy przez miejscowosci do 60km/h. mysle ze 10L to nie duzo.
w moim aucie dziala bez zarzutu, klimatyzacja schladza auto w ciagu ok 5min, na dworzu ok 25stopni w aucie bylo chlodno po ok 5min., nawiewy zwykle z wentylatora dzialaja dobrze, nie mialem okazji sprawdzic przy zaparowanych szybach.
przestrzen dla kierowcy i pasazera z przodu w zupelnosci wystarczy, jest bardzo dobrze, ja mam 175cm, i za mna siedzacy pasazer do 180cm takze mial by komfort jazdy, wyzsi mieli by problem z nogami, ale od czego jest bagaznik :P taki zart :P
do 3000obr/min jest dobrze, powyzej jesc troche glosniej, tzn slychac silnik, ale nie jest to uciazliwe, na auto z zacieciem sportowym jest ok.
jak pisalem wyzej, miasto 9L, trasa na odcinku 140km spala 10L. jazda z roznymi predkosciami, bez jazdy eko, z ciezka noga dosc czesto. ceny przegladow normalne, zalezy gdzie kto serwisuje i u kogo, najdrozsi sa partacze i tzw pan Wladek. za dobra obsluge trzeba zaplacic, chyba ze mamy dobrego znajomego ktory sie zna.
tego oczekiwalem za taka cene, jak najbardziej jestem zadowolony z tego auta, ale UWAGA, trzeba poszukac dobrego egzemplaza, tzn zadbanego i koniecznie z dokumentacja serwisowa, zeby wlasnie nie bylo ze grzebal tam jakis pan Wladek i cos spartolil.
poki co nic nie nawalilo, jestem zwolennikiem zeby co jakis czas (np raz, czy dwa razy w roku) na przeglad i sprawdzic w jakim stanie jest auto.
ZADNYCH!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 116KM 85kW [l/100km]