Lista ocen Mitsubishi Colt III (65) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karol@dynavox.pl
Hatchback 1.3 12V 75KM 55kW
Jak to japonczyk, ekonomiczne spalanie to podstawa. Niemieckie odpowiedniki Colta spalaja srednio o 2 litry wiecej. Porownywalem z seatem ibiza 1.3 1994r (tam szedl chyba silnik od Golfa), seat w miescie bral 10 L w trasie 7 L, colt rowniez 1.3 miasto 7 L trasa 5-6 L. Z naprawami nie powinno byc klopotu, czesci do tego modelu sa powszechnie dostepne a ich ceny utrzymuja sie na standardowym poziomie. Na allegro jest kupa czesci, w sumie za...
~juar
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Zużycie paliwa wg mnie dobre. Jak na wiek auta, wielkość (to w końcu kompakt choć niepozorny), moc (90PS, wiele kompaktów z tamtych lat żeby mieć taką moc potrzebuje 1800 cm3 i pali już sporo) OK. Trasa przy spokojnej jeżdzie (do 100 km/h) nieco ponad 6. Autostrada (120-140 km/h) ok. 7 - 7,5. Najgorzej w mieście. Bez problemu podskakuje do 8. Przy stuprocentowej jeździe w mieście pewnie i by 9 było. Zimą nie wiem. Średnio jednak wychodzę na 7...
~maxiking18
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Najnizsze spalanie 5,87l/100km takie udalo mi sie uzyskac. Najwyzsze spalanie 8,61l/100km. Podaje raport ilosc zatankowanych litrow 1443l. i przejechane kilometry na tym paliwie 21152km co nam daje srednia spalania 6,82l/100km. Sami ocencie ekonomicznosc ja go oceniam na 4 biorac pod uwage wiek, wage, silnik, stan przebiegu i moc. Co do powaznych napraw nie mialem po co jezdzic do mechanika a drobne usterki usuwalem wlasnorecznie
~juar
Hatchback 1.5 KAT 90KM 66kW
Paliwo jak już pisałem średnio do 7 - 7,5 l/100km. Naprawy. Po kupnie auta (miało przebieg 225 tys. km) musiałem wymienić sprzęgło. Razem z robotą to około 700 - 800 zł. Był spawany też wydech i szyta popruta tapicerka fotela kierowcy. Poza tym nie psuje się (odpukać). Wymieniłem tylko termostat jeszcze + standardowe przeglądy.
~Coltomierz
Hatchback 1.3 12V 75KM 55kW
Latem około 7 w mieście na trasie 6,5 więc nie duża różnica, zimą na krótkich odcinkach połknie nawet 9 (cały czas na ssaniu odcinki po 4km) Poniżej minimalne podaję 6,4 to jest jazda z prędkością ok 120 więc myślę, że możnaby jeszcze zejść kilka mililitrów, jeśli komuś bardziej zależy na paliwie niż na czasie ;)
~OLO
Hatchback 1.5 GLXi 84KM 62kW
Zwracając uwagę na to, że auto jest naprawdę dynamiczne, spalanie na niezłym poziomie. Myślę, że na trasie jadąc spokojnie uda się zejść do 6,5 litra, na mieście to i do 10 potrafi zjeść. Silniczek kocha wysokie obroty, dlatego te 8 litrów średnio wypada całkiem nieźle.
~Areq 3miasto
Hatchback 1.3 12V 75KM 55kW
Jezdze na gazie, zbiornik w kole 30l pozwala na przejechanie w miescie 350-370km a w trasie 370-410 km ! co daje zaledwie 16-18zł na 100km i tutaj jestem wielki ;-))) podane wartosci zuzycia w tabelce SPALANIE odnosi sie do jazdy na gazie!
~paweł200290@interia.eu
Hatchback 1.3 12V 75KM 55kW
Jak dla mnie to samochód pali na miarę moich możliwości. W mieście pali 7l/100 km, zaś w trasie spala od 5 do 6 litrów benzyny. Niestety zimą jest gorzej. Samochód wtedy potrafi spalić nawet 9 litrów. Części zamienne można łatwo dostać. Są tanie.
~Thomas7819
Hatchback 1.8 GTi 16V KAT 136KM 100kW
Tu niestety nie moge sie wypowiedziec bo moj silnik zostal uszkodzony przy wymianie paska rozrzadu i nigdy juz nie pracowal tak wspaniale jak przedtem. Niestety specjalisci od Audi, VW nie powinni tykac czegos co ich przerasta.
~sajmon
Hatchback 1.8 GTi 16V KAT 136KM 100kW
co do benzyny no to pali 10 do 13 ale jakbym chcia zeby malo palilo to bym kupil cieniasa 900. jak kupujesz gti to wiesz co bierzesz... naprawy?? wpakowalem mnostwo kasy bo poprzedi wlasciciel nie dbal ale teraz nic sie nie psuje