Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt III

Areq 3miasto, 15 lat temu
Silnik 1.3 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 1990
Mitsubishi Colt III 1.3 12V 75KM 55kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny lubiacy sie szybko wkrecac na obroty silnik 1.3 75km w klasie konkurencyjnej z 1.2-1.4 wyciaga sie 55km i bardzo dobrze pracujaca skrzynia biegów.
Silnik : Sprzegło troche za słabe (po kilku latach ślizga sie) ale jest tanie
Fajne autko przestrzenne z dynamicznym silnikiem, i bezawaryjne co japonia to japonia.
Silnik lubi sie zaznaczam szybko wkrecac na obroty, zupelne przeciwienstwo corsy czy jeszcze gorzej francuskich wynalazków
Zasłużona 5 poniewaz skrzynia ma krótka gałke i przelancza sie jednym palcem !
Tutaj nie mam nic do zarzucenia, bardzo fajny sztywny tył pozwala obciazyc samochód.
scięty tyłek pozwala latwo parkowac z tyłu, troche gorzej z przodem bo długa maska ale zauwazcie ze cienkie słupki na przdzie nie zasłaniaja boków.
Fotele z tyłu składaja sie całe i mamy dosc duza w tej klasie samochdów przestrzen ładunkową, fotel przedni mocno sie przesuwa i uchyla do przodu a nie jak w innych kladzxie sie na płasko przez co na długosc mamy wiecej miejsca. Sama kabina jest dosc wysoka w srodku.
Mam wersje oczywiscie bez klimatyzacji wiec moge ocenic ogrzewanie i siłe nadmuchu, samo ogrzewanie dopracowane bardzo ladnie, powietrze jest tak gorace ze nawet przy -15C bankowo szybko zmniejszysz temperature. Teraz siła nadmuchu to jakis ewenement w skali samochodów bo aż włosny dęba staja, bardzo mocne !!! w zimie szyby nie maja tendencji do zamarzania i parowania jak w oplu tigrze.
Wiecej miejsca nic w hondzie civic i corsie, mam 183cm i spokojnie sie rozkladam, z tyłu to juz w ogóle sie postarali bo moga siedziec osoby dorosłe czego nie mozna powiedziec o civicu.
Do 90-100 calkiem przyjemnie pozniej przy 120-130 jest juz nieco glosniej ale uwaga duzo ciszej niż w toyocie yaris 2008r !!! (yaris to moje auto służbowe w firmie)
Jezdze na gazie, zbiornik w kole 30l pozwala na przejechanie w miescie 350-370km a w trasie 370-410 km ! co daje zaledwie 16-18zł na 100km i tutaj jestem wielki ;-))) podane wartosci zuzycia w tabelce SPALANIE odnosi sie do jazdy na gazie!
Autka są tanie około 3tys zł z gazem za ta cene kupisz co najwyzej corse ale tu akurat nie ma co sie zastanawiac co kupic...
Autko mimo katowania przez moją cieżka nogę, nie przestrzegania wymian olejów itd itd nie chce sie zepsuć... zupelna odwrotnosc opla omegi i astry... Przez 3 lata uzytkowania jedna wymiana oleju 130zł , opon 340zł, sprzegło (na używane) 120zł i filtr gazu za8zł to wszystko... Praktycznie zero wkładu finansowego. Do silnika oprócz sprzegła nawet nie zaglądałem
Ani razu nie musiałem pchać samochodu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 12V 75KM 55kW [l/100km]

8,1