Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt III

CeeJay, 15 lat temu
Silnik 1.3 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Mitsubishi Colt III 1.3 12V 75KM 55kW 1990-1992 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak rudej !!!
Układ elektryczny : Moduł siadł, ale już zrobiony (droga naprawa)
Silnik : Wydmuchało uszczelke spod głowicy (z niewiadomych przyczyn)
Układ hamulcowy : Przy mocniejszym hamowaniu telepie całym samochodem
Jak dla mnie to autko było super, dopóki się nie zaczęło psuć. Typowe japońce. Jeździsz dopóki coś nie padnie. Auto mam niecały rok i włożyłem w niego bardzo dużo pieniędzy i nerwów. Przydałoby się wspomaganie, bo strasznie ciężko kręcić na postoju. Mały bagażnik, no ale czego człowiek oczekuje od tej klasy samochodów. Ogólnie nie kupiłbym jeszcze raz tego auta. No ale każdy ma inny gust i swoje zdanie.
Jak na 1.3 12V zbiera się dobrze. Przy większej prędkości już zaczyna wyć. Na 1 i 2 biegu auto jest zrywne, niestety na kolejnych biegach auto zaczyna spacerować.
Biegi wchodzą d. dobrze, gorzej jednak ze wstecznym. Nie zawsze się wbije.
Miałem momenty gdzie auto uciekało mi na prawą stronę bez ruszania kierownicy. Jeździ się ok lecz wspomaganie w tym aucie by się przydało. Ciężko jest kręcić na parkingu.
Z przodu dobrze, z tyłu przeszkadzają zbyt szerokie słupki.
Daje rade. W dłuższej trasie odczuwa się fotel w plecach. Za cienkie koło kierownicy i nieraz ucieka z rąk. Siedzenia regulowane w 3 płaszczyznach: siedzenie, oparcie i wysokość siedziska. Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach: wysokość i odległość od kierowcy. Tylna kanapa składana na 2 części.
Tu nic złego nie mogę powiedzieć. W zimie, żeby nagrzać auto w środku to jest moment.
No niestety tu każdy ma swoje zdanie. Ja jestem wysokim kierowcą. Mam 191cm wzrostu i nie ukrywam, że ciężko mi jest zająć wygodne miejsce za kółkiem. Gorzej ma osoba siedząca za mną. W 5 osób już jest ciasno.
Jest OK ale mogłoby być lepiej.
Jak na taki silnik autko potrafi swoje łyknąć. Przy ciężkiej stopie auto spali nawet 8,5 l/100 km.
No jak na rok, przebieg i niezawodność to ludzie chcą za niego dobry pieniądz. Ja swojego kupiłem za 2500 zł a włożyłem w niego połowę ceny. Części jak na japońca to nie są kosmicznie drogie. Gorzej jednak jeśli siądzie coś poważniejszego. Wtedy trzeba liczyć się z odchudzeniem portfela.
proste części eksploatacyjne: klocki hamulcowe, wymiana oleju, łożyska
Wymieniane 2 amortyzatory tylne, wymiana modułu, wydmuchało uszczelkę z pod głowicy, przez co silnik dostał konkretnego przegrzania,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 12V 75KM 55kW [l/100km]

6,8