Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt III

sebastian, 18 lat temu
Silnik 1.5 GLXi 84KM 62kW
Rok produkcji 1989
Mitsubishi Colt III 1.5 GLXi 84KM 62kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
dlugi czas jezdzilem sporo drozszym golfem 2. bez porownania. auto sporo tansze a ma central zamek elektryczne lusterka hydrauliczne sprzeglo silnik na pelnej szprycy. osiagi silnika i skrzynia biegow to najlepsze rzeczy w tej furze. porownujac do golfa 2 jego najlepsze elementy sa daleko w tyle za najslabszymi colta. bardzo wdzieczne auto.
bardzo elastyczny silniczek. na niskich obrotach to sie czasem zastanawiam czy nie jade dieslem. a jesli chodzi o przyspieszenie to na swiatlach zawstydzam auta ze sporo wiekszymi silnikami. zaczyna byc go slychac dosc glosno przy maksymalnym obciazeniu (dla mnie to muzyka) moj nie trzyma wolnych obrotow jak jest zimny ale tylko przez kilka-kilkanascie sekund
nie ma co komentowac... idealna
dobrze sie trzyma zakretow, uwaga na wysokie przejazdy kolejowe - jest niski, troche duzy promien skretu ale w koncu to nie maluch. u mnie powoli pada przegub... generalnie auto toczy sie bez zastrzezen, powiedzialbym sporo ponad przecietna
praktcznie jak w szklanej kuli ale... duzy "martwy punkt przy patrzeniu w prawe lusterko
poezja.
bez rewelacji ale w porownaniu np do golfa 2 znacznie lepiej.
ja mam ponad 1,9m i w koncu mam samochod w ktorym nie przesowam fotela do konca a i nawet jak przesune to ktos za mnei wejdzie.
"w takiej ciszy uslyszalbym glos z litwy jedzmy nikt nie wola"
do tej pory nie wiem jak japonce zrobili ten silnik ale powinni za niego nobla dostac.
czesci wbrew pozorom sa tansze niz do np. golfa 2 a jesli chodzi o czestosc usterek to po prostu nokaut.
moje auto ma prawie 200 tys jezdze nim dosc sporo. jedyna powazneijsza awaria to tarcza sprzeglowa - calosc uczynila mnie 250 zl (japonska tarcza + robota)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 GLXi 84KM 62kW [l/100km]

6,3