Ocena kierowcy - Mitsubishi Eclipse Cross SUV PHEV

zbigniew, 2 miesiące temu
Rok produkcji 2022
Mitsubishi Eclipse Cross SUV PHEV 2.4 188KM 138kW od 2021 - Oceń swoje auto
Kupiliśmy ten samochód, nowy, jako drugi w rodzinie za 178000 zł. W tym segmencie była to atrakcyjna cena. Jest to samochód głownie do jazdy w mieście i w promieniu ok 50 km od miasta. Świetny wybór jesteśmy bardzo zadowoleni. Warunek trzeba mieć możliwość ładowania w domu. Wtyczka jest zwykła jak do żelazka. Poprowadziłem kabel z 10 go pietra do hali garażowej. Prąd ładowania poniżej 3,7 kW nie wymaga (ustawa o elektro mobilności) zgody mieszkańców a jedynie akceptacje administratora. Oczywiście musi być Ekspertyza i dokumentacja. Jeździmy głownie na prądzie. Na dalekie wyjazdy mamy większy samochód. Dlaczego to podkreślam by dalekie wyjazdy nie za wiele dają z możliwości Plug in a trzeba wozić ciężki akumulator. Jak ktoś wykręca sporo kilometrów rocznie na dalekich trasach to nie jest to samochód dla niego.
Jak jeździ się w większości na prądzie to krótkie włączanie się silnika spalinowego odbywa się w sposób niezauważalny.
Świetna sprawa a tak naprawdę to w moim odczuciu tu nie ma tzw skrzyni biegów.
Ciekawa nie nudna sylwetka. Podoba nam się.
Mamy kłopoty, w dzień z odczytaniem niektórych przycisków i są umieszczone nie za bardzo ergonomicznie
Przy napędzie elektrycznym w zimie może czasem być za mało energii do ogrzania, włącza się automatycznie silnik spalinowy. Nie wiem jak to by wyglądało przy silnych mrozach
Za krótki okres użytkowania. Nic nie doskwiera jak do tej pory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 188KM 138kW [l/100km]

Mitsubishi Eclipse Cross SUV PHEV