Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VII Sedan

Silnik 1.8 GLSI 126KM 93kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Mitsubishi Galant VII Sedan 1.8 GLSI 126KM 93kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pierwsze odczucie - nie jest bardzo miękkie, ale samochód jedzie jak przyklejony do drogi, zakręty nie robią na nim wrażenia.
W tej klasie cenowej samochód bardzo dobry. Wiek nie robi na nim wrażenia.
Auto kupiłem ponad 5 lat temu, z przebiegiem 120 tys. i zamontowanym gazem IIgen. ok. 20 tys. km wcześniej. Obecnie samochód ma przejechane 300 tys. km NA GAZIE, a silnik pracuje niezmiennie tak samo i nie miał żadnych poważniejszych awarii, może ze dwa razy jakieś groszowe pierdółki (termostat i coś jeszcze - nie pamiętam). Silnik 1.8 16V jest jednostką wystarczającą do sprawnego poruszania się tym dość dużym autem - jest dynamiczny nawet na gazie.
Sporadycznie zdarzały się lekkie chrupnięcia podczas włączania dwójki lub trójki, ale nie jest to jakiś problem, występuje tylko czasami i to zaraz po ruszeniu przy zimnym silniku. Poza tym OK, bez zastrzeżeń do pracy skrzyni.
To, że Galant od tej wersji (oznaczanej jako Galant V, nie wiem dlaczego autocentrum twierdzi, że to siódma generacja)ma świetne zawieszenie, to wie każdy, kto miał do czynienia z tą marką. Jest to układ wielowahaczowy zarówno z przodu, jak i z tyłu. Ten samochód trzyma się drogi, jak przyklejony.
Bez zastrzeżeń.
Chyba wszystko jest na swoim miejscu, nie zauważyłem jakiejś odczuwalnej niewygody w obsłudze czegokolwiek. Warto podkreślić dobrze umieszczone: dźwignia hamulca ręcznego (nie jest na środku, lecz wpuszczona w bok tunelu i nie zasłania schowków) oraz dźwignie regulacji fotela (wszystko, łącznie z reg. oparcia oraz przesuwaniem fotela mamy po jego lewej stronie, w postaci podnoszonych uchwytów, bardzo poręcznie)
Nie mam zastrzeżeń, grzeje szybko. Chłodzi wolniej, gdyż nie mam klimatyzacji. Nie chciałem samochodu z klimą, ponieważ zaraz choruję, poza tym nie cierpię zapachów, które często klima generuje...
Dwóch metrów wzrostu nie mam, ale przestrzeni będzie wystarczająco dużo nawet dla bardzo wysokich osób. Reguluje się też wysokość siedziska, przód i tył oddzielnie.
Silnik dobrze słyszalny podczas gwałtownego przyspieszania, ale ma bardzo przyjemny rajdowy pomruk. Jeżeli chodzi o odgłosy toczenia i opływu powietrza, to jest cicho.
LPG w cyklu mieszanym: 10l, piłowanie po mieście: 12l, trasa 100-120km/h : 8,5l. Ile benzyny, tego nie wiem, ponieważ tylko na niej uruchamiam i to jedynie jak jest bardzo zimno. Koszty napraw praktycznie żadne, bo nic się przez 200tys. km poważnego nie zepsuło. Wymieniałem tylko przednie wahacze, ale zamienniki nie były drogie i już sporo km wytrzymują. Jednak japoniec, czyli dobrze i z dobrych materiałów wykonane auto.
Samochód z lat 94-95 można kupić za 4-5 tys. zł, ale warto. Oczywiście można kupić też taniej, ale po zamaskowanej drobnej kolizji z walcem drogowym, albo na prawdę zajeżdżony.
Sporadycznie jakieś pierdoły: włącznik oświetlenia wewn. w ramie drzwi zaśniedział, nawalił termostat i auto dłużej się rozgrzewało. Cieknący siłownik sprzęgła - wymieniony na nowy (kilkadziesiąt zł i pół godziny pracy)
Przez 200tys. km nie było poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 GLSI 126KM 93kW [l/100km]

9,5