Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VII Sedan

Arczi, 8 lat temu
Silnik 2.0 V6-24 150KM 110kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Galant VII Sedan 2.0 V6-24 150KM 110kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Bardzo faje autko.Trochę drogie w utrzymaniu,ale zazwyczaj nie trzeba dużo wkładać w niego.Twardy japończyk.Do tego nadal może się podobać.Moje wersja to końcówka produkcji.Exceed.Autko dało mi dużooo frajdy i polecam szczerze byle było w miare zadbane.
Co do silnika nie mam zastrzeżeń.Fajne osiągi i zadowalające spalanie.Przyjemny dzwięk V6:).Jedyny mankament to trochę było słychać zawory na zimnym,ale nie wpływało to na użytkowanie.
Skrzynia precyzyjna.Dobre przełożenia.Na pierwyszm biegu do 100/km h.W moim egzemplarzu 4 bieg ciezko wchodził.Zgrzyty.Czesto go omijałem i przerzucałem z 3 na 5 od razu.
Zawieszenie dobrze zestrojone i dające pełną kontrole nad pojazdem.Niestety skomplikowane i niezbyt lubiące dziurawe drogi.Drogie w naprawie
Co tu dużo rzec.komfort w pełnej krasie.Duży sportowy sedan to jest to!
Japońska ergonomia.Wszystko pod ręką.Trochę mało schowków czy brak stojaków na kubki.
Nie mam zastrzeżeń.Nic nie parowało.Klima też dawała radę.W zimie chwila i cieplutko w aucie.
Miejsca w bród dla każdego.Tył czy przód nikt nigdy nie narzekał.Sam ma 190 cm tęgiej budowy i miałem pełen luz.
Przy normalnej jeździe nie słychać nic.Na wolnych nie wiadomo czy pracuje silnik..Powyżej 170 km/h zaczyna się hałas.
Pali normalnie jak na swoje osiągi.Cześci potrafią dużo kosztować i zazwyczaj wymienia sie całe podzespoły.Nie np. sworzeń wahacza tylko cały.Nie samo łożysko koła tylko cały komplet z piastą.Tylko kwestia tego typu że rzadko coś trzeba w ogóle robić bo mało co sie nie psuję.
Nie ma to jak lata świetności wspaniałej japońskiej motoryzacji.Dałem z za niego 8 tys w 2011 auto z rocznika 1996.Włozyłem przez 3 lata ok. 3 tys zl.Chyba ok?!
Zero problemów.
W sumie nic poza eksploatacją.Zrobiłem w tym czasie 2 łożyska.Zawieszenie przód i tarcze przód.
Mitsubishi Galant VII Sedan