Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VII Sedan

Michcik, 11 lat temu
Silnik 2.0 GLSTD 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Mitsubishi Galant VII Sedan 2.0 GLSTD 90KM 66kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : po 19 latach jedynie przednia listwa pod maską ma nieliczne bąble.
Silnik : Wymiana uszczelki pod głowicą (zużycie)
Układ elektryczny : Niedziała centralny.
Zawieszenie : Wymiana wsztstkich wahaczy i amortyzatorów (zużycie)
Samochód idelany. Kupując trzeba mieć pewność, że niebył bity, naprawiany. Niestety Galant uszkodzony, potrafi psuć się non stop.
Z awaryjnością silnika nigdy nie miałem problemów. Jedynie zużyła się po parunastu latach uszczelka pod głowicą.
Nieststy skrzynia biegów ma u mnie minusa. Podczas redukcji z 3 na 2 powstaje jakby blokada. Dopiero po włożeniu 1 mogę od razu zmienić bieg na 2. Ewentualnie dalej ciągnąć na 3. Można to naprawić, ale w warsztacie mówią, że to nieopłacalne.
Po wymianie całego zawiszenia (dosłownie), jestem zadowolony z płynności jazdy. Przy 160h/km mogę normalnie nim manewrować, wyprzedzać.
Nigdy nie miałem problemów z zobaczeniem jakiejkolwiek przeszkody. Jedynie co to muszę wymienić filtr \"pyłkowy\" (chyba dobrze nazwałem), ponieważ strasznie zaczynają parować mi szyby. Dużym plusem są tutaj podgrzewane lusterka.
Wygodnie, komfortowo. Jedynym małym minusem jest kierunkowskaz w którym też jest włącznik świateł. Nieraz mi się zdarzyło, że po włączeniu kierunku, wyłączam światła :)
Na ogrzewanie troche cierpliwości mieć trzeba. Klimatyzacji w moim autku nie ma. Ale za to jest szyberdach.
Kierowca: idealnie można sobie wybrać pozycję. Pasażer: można wyprostować mogi. Tylna kanapa: żadko siędzę z tyłu, ale z opowieści wynika, że jest wygodnie.
Tutaj krótko: Samochód cichutki. Spokojnie można rozmawiać, albo słuchac radia.
Niestety to największa wada w moim aucie. Spalanie w mieście, jeżdże dość dużo, Sięga 10l na 100km. Niestety, niejednokrotnie zastanawiałem się nad sprzedaża z tego powodu. Ale zanim do tego dojdzie sprawdzę kilka szczegółów, które mogą powodować takie spalanie. A jest ich nie mało.
Cena za takie autko jest naprawdę nieduża. Ale trzeba uważać, aby nie kupić uszkodzonego.
wszystkie drobniejsze częsci są wymieniane z powodu zużycia. Wahacze, filtry, itp.
1. wymiana uszczelki pod głowicą (zużycie) 2. turbina do regeneracji (zużycie)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GLSTD 90KM 66kW [l/100km]

9,5