Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Kombi

tekbigi@yahoo.com, 15 lat temu
Silnik 2.5 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Galant VIII Kombi 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest nieprzyzwoicie wspaniały:)
Karoseria : Rdza na tylnym lewym błotniku i rdza na pasie przednim pod maską
silnik V6, jasna skóra, przyzwoite seryjne nagłośnienie - nic, tylko jeździć i nie wysiadać:)
Wspaniałe osiągi i brzmienie przy w miarę przyzwoittym spalaniu
mam już przejechane ponad 200 tyś kilometrów więc prawdopodbnie łożyska na poszczególnych biegach zaczynają gwizdać, przy czym nie wiem, czy to na pewno łożyska (ktoś tam stwierdził, że mogą to być cięgna). Często gdy auto jest zimne lubi sobie zgrzytnąć przy wrzucaniu drugiego biegu. Jedynka jest troche za krótka, co nie pozwala rozpędzić go do większych prędkości na tym biegu, ale kiedy już wrzucimy drugi bieg, a potem trzeci autko przeradza się w potwora:)
Zawieszenie super, co prawda nie jest to Lexus jeśli chodzi o komfort, ale jest to autko godne polecenia. Na zakrętach tez trzyma się świetnie (co prawda łatwo stracić przyczepność tylnych kół, ale może to byc spowodowane nienajlepszymi już oponami zimowymi)
Z cofaniem nie ma najmniejszych problemów, jednak z przodu widoczność podczas skręcania w prawo lub w lewo w ruchu miejskim mocno ograniczają słupki
Szybko się nagrzewa i szybko się ochładza
Jestem dużym osobnikiem, więc kiedy siedze wygodnie za kierownicą, pasażer za mną jeśli nie jest dzieckiem, ma duży problem z miejscem na nogi
Przy 160km/h ta durna wycieraczka po stronie kierowcy zaczyna uderzać o szybę co nie jest przyjemnym dźwiękiem.
jak na taki silnik, myślę, że nie jest źle, a co za tym idzie nigdy w życiu nie zagazuję tego pojazdu, bo byłaby to profanacja
Nie jest to najtańszy pojazd w swojej klasie, ale jakość wykonania jest jak to w japońskich samochodach bywa na wysokim poziomie
oprócz zegarka, który włącza się i wyłącza nie zaobserwowałem inncyh usterek
Tylko ta skrzynia biegów, ale przy tym przebiegu myślę, że nie ma się co dziwić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 24V 163KM 120kW [l/100km]

11,3