Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Kombi

nicholai, 17 lat temu
Silnik 2.5 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Galant VIII Kombi 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Kierownica Nardi Torino (drewno i skóra) oraz duży szyberdach. Te 2 elementy zachwycają mnie za każdym razem jak wsiadam do tego Galanta.
Jest to wersja limitowana (pełna opcja) i wsiadając do tego samochodu kierowca szuka pretekstu do wyjechania na jak najdłuższą trasę, aż szkoda z niego wysiadać.
To mój pierwszy V6. Nie wiem jak inne V6 ale na dzwięk tego zastosowanego w Galancie włosy stają na głowie a krew szybciej krąży. Ponad 200 tyś. przebiegu i wszystko jest tip-top.
Jest to wersja z automatem. Osobiście byłem gorącym przeciwnikiem automatów do momentu w którym na własnej skórze poczułem co to znaczy doskonale zestrojona Japońska skrzynia. W podłodze umieszczono specjalny przycisk, który działa kiedy wciskamy pedał gazu do końca. Efekt jest niesamowity - na każdym biegu 6000 obr/min 100km/h na 2-ce!
Jak na nasze drogi działa wspaniale. pełny komfort. Przy większych prędkościach stabilnie i pewnie.
Biorąc pod uwagę gabaryty (kombi) widoczność tego co jest z tyłu może sprawiać początkowo problemy. Oczywiście po pewnym czasie można się do tego przyzwyczaić.
Bardzo wygodne w użyciu i bardzo intuicyjne operowanie elektryką. Jedyne co jeszcze bym poprawił to podświetlenie przycisków od świateł przeciwmgielnych i lusterek (w nocy podczas jazdy byłoby łatwiej trafiać).
Klimatronic. Przy mniejszym upale panoramiczny szyberdach robi swoje.
Kombi musi być wygodny i taki też jest. Zwłasza dla kierowcy i pasażera z przodu (pełna elektryka foteli).
Pięknie wyciszone wnętrze, czasami aż szkoda że tak dobrze bo nie słychać za bardzo muzyki granej przez V6.
W porównaniu do samochodów z silnikiem 1,5 lub 1,8 to jest to odczówalna różnica podczas tankowania (ok 10l/100km) oczywiście jest możliwe mniejsze ale trudno jest się do takiego zmusić. Takiego samochodu nie kupuje się dla bicia rekordów ekonomiczności. W zamian mamy możliwość w razie potrzeby skrócić drogę wyprzedzania TIR-ów i nie tylko.
Galant z takim wyposażeniem jest stosunkowa niedrogi. Napewno tańszy od BMW z tego samego roku. Komfort oraz poczucie ekskluzywności są gwarantowane. Jak powiedział mój kolega "ten samochód rzuca na kolana".
Na razie OK.
Póki co bez problemów.