Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

Ogonez, 11 lat temu
Silnik 2.4 GDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.4 GDI 150KM 110kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Inne : KOMFORT JAZDY, szczególnie na trasach. Jeździłem wieloma samochodami, ale nie wiele mogło się pochwalić wygodniejszymi warunkami jazdy a nie były to samochody z tej półki cenowej
Karoseria : Należy jak najszybciej zabezpieczyć tylne nadkola, gdyż mimo ocynku wada konstrukcyjna jaką jest łączenie blach na rantach jest przychylna dla ocynku
Układ elektryczny : Naprawa zegarka to 15min roboty, ale konieczna w niemal każdym egzemplarzu
Bardzo dobre i ponadczasowe autko. Ekonomiczne jak na pojemność i masę, wygodne w środku. Mocno agresywny wygląd.
Bardzo udana jednostka. Oszczędna przy jeździe ekonomicznej i agresywna gdy potrzeba mocy. Do tego niezawodna. Trzeba jednak pilnować terminów serwisowych gdyż części GDI nie należą do najtańszych, ale właściciel każdego takiego auta będzie o tym pamiętał. Przyspieszenie 9s-100km/h
Niczym szczególnym nie wyróżnia się od konkurencji. Przy moim przebiegu nie było problemów z synchronizatorami. Biegi wchodzą pewnie, ale nie nadaję się do sportowych przyłożeń
Miękki, trzyma się bardzo dobrze w zakrętach. wielowachacz z przodu i podwójny wachacz z tyłu zapewniają kierowcy ospały tryb jazdy na trasie.
Maska w kształcie rekina i wysoki kufer nie pomaga niskim osobom, ale w mojej wersji fotel można mocno podnieść elektrycznie do góry, więc problem zniwelowany. Wersja z czujnikami parkowania dla początkujących kierowców jest zalecana.
Przyciski, wloty, uchwyty itp wykonane bardzo porządnie. Mocno intuicyjne rozmieszczenie i ładna stylizacja (polecam wersję ze skórzaną tapicerką)
Klimatronik spełnia swoje zadanie. Wydajny i dość mądry układ z dużą graniczną ilością czynnika. Ogrzewanie stoi na jeszcze wyższym poziomie, szybko się nagrzewa. Komputer bardzo intuicyjny.
Mam dwa metry i z przodu nie ma problemu. 4-5 osób mojej postury może być spory problem z osobami na tylnej kanapie. W innym przypadku jazda w 5 osób w dłuższą trasę nie jest męcząca.
Zoskoczyło mnie bo silniki GDI nie należą do najcichszych jednostek przy otwartej masce. W środku wyciszenie wzorcowe. Silnik odzywa się właściwie dopiero powyżej 3000obr/min. W trasie przy prędkości 130km/h nie przeszkadza powiew powietrza.
Silnik 2.4 wskazuję, że spalanie może być spore jednak przy trybie ekonomicznym można uzyskać przyzwoity poziom w mieście i na trasie (10,2 / 7,5). Zasługa technologii GDI.
Auto nie jest klasy jaguara lub lexusa, ale i przed właścicielami tych marek nie ma czego się wstydzić.
2,5 roku za mną a oprócz paru elementów zawieszenia, wymiany filtrów i płynów, naprawy zegarka i zabezpieczenia tylnich nadkoli przed korozją nie ruszałem w zasadzie nic. Nigdy nie udało się nie przejść przeglądu ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 GDI 150KM 110kW [l/100km]

9,5