Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

plexiGlass, 10 lat temu
Silnik 2.4 GDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.4 GDI 150KM 110kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochód świetnie trzyma się drogi, nawet przy większych prędkościach.
Karoseria : Rdza na tylnych nadkolach
Samochód elegancki ze sportowym zacięciem. Niespotykany, wyróżnia się z tłumu. Silnik pozwala na dynamiczną jazdę. Przyciąga wzrok zarówno kierowców jak i przechodniów co zawsze mnie cieszy :). Piękny samochód za niewielkie pieniądze.
Po kupnie należało wymienić popychacze hydrauliczne, co jest dość częstym problemem w tych samochodach więc byłem na to przygotowany. Po wymianie ww. zaworów silnik pracuje o wiele ciszej. Motor elastyczny i dość ładnie się zbiera chociaż w przyszłości rozważam wymianę na 2,5 V6.
Biegi wchodzą gładko. Czasami nie chce wskoczyć bieg wsteczny, ale zdarza się to sporadycznie.
Zawieszenie utwardzone i obniżone więc bardzo wygodnie na polskich drogach się nie jeździ, dodatkowo każdy krawężnik stanowi dylemat - wjadę czy nie wjadę :). Wszystko to z nawiązką wynagradza świetne trzymanie się w zakrętach, samochód jedzie jak po szynach. Nie "buja się". Bardzo dokładny, sztywny układ kierowniczy co mi osobiście bardzo odpowiada.
Widoczność z kabiny dobra, nieco problemów stwarza parkowanie tyłem ale to zapewne spowodowane jest tym że przed Galantem jeździłem "kombi". Wszystko kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko znajduje się pod ręką, zero problemów.
Automatyczna klimatyzacja jest bardzo wydajna, tak jak i ogrzewanie. Silnik nagrzewa się szybko więc nawet zimą po przejechaniu ok. 1-2km czuć miłe ciepełko.
Nie należę do ludzi bardzo wysokich, siedzi się bardzo wygodnie, wyprofilowane fotele dobrze trzymają w zakrętach.
W przypadku mojego samochodu jest raczej przeciętnie. Silnik jest wyciszony dobrze, ale szum powietrza przy prędkości powyżej 120km/h staje się uciążliwy. Jestem pewien że to za sprawą nie do końca szczelnych uszczelek bocznych przednich szyb.
Części nie należą do tanich ale tragedii też nie ma. Czasami jest problem z dostępem do nich i trzeba je zamawiać. Zużycie paliwa jak na samochód tej wielkości i z takim silnikiem do przyjęcia. W moim przypadku jest to od 10-13 litrów w cyklu przeważająco miejskim. Tankuję benzynę 98.
Co do jakości wykonania nie można mu nic zarzucić. Nic nie trzeszczy i nie piszczy. Solidna japońska robota.
Do tej pory wymiana 2 żarówek STOP. To wszystko.
Jedyna poważna "usterka" to wymiana popychaczy i paska rozrządu po zakupie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 GDI 150KM 110kW [l/100km]

10,3