Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander I

bartosz_mikolaj_nazaruk, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2003
Mitsubishi Outlander I 2.0 i 16V 136KM 100kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Auto kupiłem niedawno. Pierwsze wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. Natomiast problem pojawił się przy pierwszych naprawach. Po pierwsze jest wiele zamienników np wahaczy, które niestety nie zachwycają wytrzymałością a oryginalne kosztują bardzo dużo, Niektóre zamienniki nie mają wymiennych tulei i sworzni, więc trzeba wymieniać cały element. Największą bolączką Outlanderów jest rdza, szczególnie korodująca belka zawieszenia tylnego i przedniego. Ja o tym nie wiedziałem, i raczej posiadając tę wiedzę nie kupiłbym tego auta. Nowa belka tylnego zawieszenia kosztuje ok 4,5 tysiąca, a na rynku wtórnym używane, często mocno skorodowane sztuki kosztują 900 zł+piaskowanie, konserwacja, spawanie, montaż, później ustawienie zbieżności i wychodzi ok 2 tysięcy. I żeby było ciekawiej, nie ma ich zbyt wiele, i wszystkie rozchodzą się w mgnieniu oka bo taka sama belka jest w Mitsubishi Evo. Regeneracja belki też kosztuje ok 1500 zł (taką cenę podano mi w paru warsztatach blacharskich w Warszawie). Nie ma też reperaturek tylnych nadkoli co jest bardzo problematyczne. Lakier na tych autach jest cienki, bardzo narażony na zarysowania. Pomimo tych wad auto jest bardzo wygodne, w miarę ciche i oszczędne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

12,7