Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander I

Joe, 18 lat temu
Silnik 2.4 i 16V 4WD 160KM 118kW
Rok produkcji 2005
Mitsubishi Outlander I 2.4 i 16V 4WD 160KM 118kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Generalnie bardzo polecam to autko. Jest to połączenie bardzo wysokiego komfortu jazdy limuzyny z wyśmienitą trakcją SUV-a 4X4 i zimą żadne strome ośnieżone podjazdy nie będą problemem. Do tego wykończenie w środku auta - istnie luksusowe (skóra bardzo dobrej jakości, chromowane klamki itp. robią wrażenie). Nie ma nawet co porównywać do Hondy CRV...
Silnik bardzo elastyczny i cichy, nie trzeba kręcić go na wysokich obrotach, spalanie wysokie mniej niż 12 litrów ciężko uzyskać - no ale "coś" za "coś". Kultura pracy silnika to poprostu -Mitsubishi, może tylko konkurować z Subaru Foresterem.
Biegi wrzuca się lekko i precyzyjnie, chociaż jak dla mnie trochę za duże skoki pomiędzy przełożeniami.
Rewelacyjnie trzyma się drogi! Jeździłem różnymi autami i to zdecydowanie wypada najlepiej. Po wymianie opon całorocznych na typowe zimówki - można cuda wyprawiać w zimie - duża frajda z jazdy!
Dla kierowcy ok. Pasażer powyżej 185 czuje się trochę dziwnie - ponieważ brakuje regulacji wysokości przedniego fotela pasażera, linia wzroku "zachacza" o podsufitkę.
Bardzo ergonomicznie i sensownie rozmieszczone przyciski sterujące. Nie znajdziemy tutaj setki przycisków jak na przykład w autach francuskich. Dominuje prostota i ergonomia obsługi przy bardzo efektownym design deski rozdzielczej
Szybko się nagrzewa. Dobrze działająca automatyczna klima. I podgrzewane fotele potrafią dostarczyć dużo frajdy po zejściu ze stoku narciarskiego..
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Więcej niż w Jeepie grand cherokee. Chyba pod tym względem można porównać do limuzyny wyższej klasy.
Super wyciszony! Nawet na wysokich obrotach silnika słychać tylko szum wiatru.
Spalanie niestety wysokie. Ale coś za coś: stały napęd na dwie osie i masa samochodu robi swoje: u mnie wacha się w granicach 12-13 litrów. Nie ma znaczenia czy na mieście czy na trasie. Chyba że jechało by się 90km/h - to może spaliłby mniej na trasie...
Po ostatnich obniżkach w salonach. Full opcję 2.4 ze skórą można było kupić za 99000. Lepszego autka za tą cenę nie kupimy... Ja jestem bardzo zadowolny
Na razie przebieg dopiero 1000km więc ciężko się wypowiedzieć na ten temat. Ale mam nadzieję, że będzie równie bezawaryjny jak moje poprzednie auto - Mitsubishi Carisma. Jeździłem nią szczęśliwie przez 5 lat i nic a nic się nie zepsuło! Tylko klocki wymieniłem i lałem benzynę..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 4WD 160KM 118kW [l/100km]

12,2