Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Art, 14 lat temu
Silnik 2.4 MIVEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Outlander II 2.4 MIVEC 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Jak na tą masę, 170 KM, skrzynię automatyczną rewelacyjne osiągi, niestety osiągi widać tylko mając stoper w ręku, przy bezstopniowej skrzyni nie ma dużej frajdy z przyspieszania. Posiadam najdroższą wersję wyposarzenia i kilku drobiazgów mi brakuje, np. podgrzewanie przednich wycieraczek, czujników z przodu
Jak na tej wielkości karoserię radzi sobie wyśmienicie. Do 100 /w trybie drive/ przyspiesza w 9,1-9,3 sek. robiłem kilka testów gdyż producent podaje 10,8 także miłe zaskoczenie. Jak na bęzynę mógłby być trochę cichszy.
Bezstopniowa CVT, jedyny mankament to brak frajdy z całkiem niezłego przyspieszania. Dodatkowej frajdy może pewnie dostarczać zmiana biegów manetkami - używałem tego w ciągu 4 miesięcy 1 raz i to z ciekawości gdyż tryb drive radzi sobie wyśmienicie.
Widać wszystko do okoła. Mam wyłączone czujniki cofania gdyż tylko drażnią.
Wszystko pod ręką, obsługa intuicyjna poza włącznikiem podgrzewania siedzień - uniejscowienie fatalne. Żeby zobaczyć w jakiej pozycji ustawione jest ogrzewanie trzeba się porządnie przechylić - nie polecam sprawdzać w czasie jazdy.
Rozgrzewa się trochę długo.
Miejsca jest pod dostatkiem, mam 190cm i bez problemu siadam na tylnej za swoim fotelem kolanami nie dotykając przedniego fotela
Mogłoby być nieco ciszej ale nie jest źle.
Styl mojej jazdy nie należy do ekonomicznych ale mimo to miasto nie przekracza 13 l/100 a trasa 9 l/100.
Ciężko w tej cenie byłoby tak skonfigurować samochód innej marki.
Po 7 tys. trudno coś powiedzieć o niezawodności, na razie nic się nie zepsuło i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 MIVEC 170KM 125kW [l/100km]

11,3