Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Markson, 12 lat temu
Silnik 2.4 MIVEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Mitsubishi Outlander II 2.4 MIVEC 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : wykończenie wnętrze w porównaniu do poprzedniego modelu, to jak się prowadzi, wygoda i niewysokie spalanie jak na takie duże auto.
po półrocznym użytkowaniu bardzo duże zadowolenie. zarówno jako auto rodzinne jak i firmowe. nie wyobrażam sobie słabszego silnika niż benzyna 2.4 - jest kapitalny. świetnie rozwiązana przestrzeń bagażowa (przesuwana tylna kanapa, rozkładana ławeczka, dodatkowe siedzenia ukryte pod podłogą bagażnika. z dodatkowych siedzeń korzystaliśmy już w zestawie 5 dorosłych i 2 małych dzieci na fotelikach zamontowanych na tych siedzeniach w bagażniku. spokojnie można podróżować. nagłośnienie na duży plus - basy czuć w klatce piersiowej i nic nie brzęczy. na minus plastiki na drzwiach (dobrze że w nowej wersji jest ich znacznie mniej!) które jakoś dziwnie się brudzą / rysują. dzięki częściowemu wykończeniu skórą problem nie jest tak widoczny i łatwo z nim walczyć takimi szmatkami nawilżanymi do kokpitu - wyciąga się nawilżoną z opakowania, raz przeciera i jest jak nowe.
znacznie cichszy niż w poprzednim modelu, którym miałem okazję jeździć tego samego dnia podczas jazd testowych. zdecydowanie polecam mocniejszy silnik benzynowy - kiedy trzeba można depnąć i leci (szczególnie na wysokich obrotach mocny kop) a kiedy trzeba można ekonomicznie kruzować. ta jednostka (2.4 benzyna) wydaje się być idealna.
jest w porządku, bez zarzutów i bez zachwytu. nic nie przeszkadza ale mogło by być lepiej :)
duża różnica po zmianie opon na zimowe (nie terenowe - szosówki). ale to być może kwestia felg bo dokupiłem 16stki na zimę (tańsze rozwiązanie nawet biorąc pod uwagę felgi + opony w porównaniu z samymi oponami 18stkami). na felgach 18stkach i letnich oponach bez zarzutów.
uwielbiam te lusterka :) wyczuwanie przodu wprawdzie trochę zajęło ale generalnie jest świetnie.
bardzo podobała mi się poprzednia buda, z nową musiałem się oswoić. bardzo na +
w zimie trochę długo trzeba czekać na ciepłe powietrze. poza tym bez zarzutów
full wypas. przesuwana tylna kanapa bardzo pomaga. wystarczająco miejsca dla 4-osobowej rodzinki jak moja :)
znacznie lepiej niż w poprzednim modelu, co przekonało mnie do kupna
spore zaskoczenie przy spokojnej jeździe w trasie. jak by się mocno starać można spokojnie wyśrubować 7l/100. ogólne średnie spalanie przy stosunku 75% w mieście 25% poza to 10l/100km. przy bardzo dynamicznej jeździe na pewno więcej, ja jeżdżę normalnie (120-140 poza miastem) bo to nie wyścigówka :)
no cóż... w tej cenie można kupić kombi, inne suvy tego rozmiaru kosztują powyżej 140tyś. Ja kupiłem mojego za 108 tyś pół roku temu z salonu. polecam obdzwonienie wszystkich salonów w kraju w celu wyśrubowania najlepszej oferty. ja jechałem po auto 200km do innego miasta bo dealerzy w bliższej odległości za to samo auto oferowali 8 tyś zł więcej. za tą cenę jest to naprawdę rewelacyjna oferta, szczególnie podkreślając fakt że mamy do dyspozycji napęd na 4 i na 2 koła zmieniany automatycznie bądź manualnie. zdarzyło mi się już zakopać w piasku i bez opcji manualnego zblokowania osi nie wyjechałbym.
jak na razie, odpukać, jest super.
bez zarzutów po 10tyś km. wcześniejszy Peugeot już po pierwszym tysiącu zaczął marudzić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 MIVEC 170KM 125kW [l/100km]

9,1