Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

LafarM, 7 lat temu
Silnik 2.4 MIVEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Mitsubishi Outlander II 2.4 MIVEC 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, to jest to. Odkąd go kupiłem jeżdżę spokojniej. Zamiast 120km/godz to 95 km na godzinę poza zabudowanym. Efekt - ten sam czas przejazdu na trasach. Różnica jest taka, że nie czekam zbyt długo aby wyprzedzić.
Denerwuje mnie odprowadzanie wody z przedniej szyby. Woda zamiast na dach trafia na boczną szybę kierowcy. Dopiero podczas jazdy na autostradzie spryskanie szyby powoduje trafianie wody na dach zamiast na szybę boczną. Dodatkowe dwa fotele w bagażniku mogą być ale tylko dla dzieci i to na niezbyt długa trasę. Bardzo dobre nagłośnienie. Z poprzedniego auta zabrałbym lepiej działające odprowadzanie wody na dach a nie na boczną szybę kierowcy i koło kierownicy, które było przyjemniejsze w dotyku. Nie nagrzewało się tak latem i nie namarzało zimą. Gorszą kierownicę miał tylko Fiat Stilo.
Żadnych turbin i elementów do psucia się. Przy spalaniu ok.11 na krótkich trasach w mieście (2-3 kilometry), 11 autostrada (140-150km/godz), ale przy spokojnej jeździe (trasa/miasto) potrafię zejść poniżej 8l/100 km. To większe spalania niż w dieslu przy przebiegach do 15tys km rocznie i tak się bardziej opłaci niż diesel, bo nie mam problemów z turbiną, mam tańszy serwis. No tylko ubezpieczyciel trochę drożej liczy, ale przy komplecie zniżek jest OK.
Czasami zdarzają się lekkie haczenia, ale w normie. Szkoda, że manualna skrzynia nie posiada 6 biegów do przodu. Silnik ma moc i samochód mógłby mieć spokojne założoną skrzynię 6.
Bardzo dobrze. Prowadzi się naprawdę przyzwoicie. Oczywiście może być to spowodowane wyborem odpowiednich opon. na lato mam koła 18 a na zimę 16. Na 18 auto jest sztywniejsze, ale 16 na dziurawych pozimowych drogach jest przyjemniejsza dla kierowcy i auta. Napęd 4x4 to duży plus. Testowałem auto z wyłączonym napędem i to nie jest to samo. Trafiały się posliźnięcia na mokrym asfalcie podczas dynamicznej jazdy. Z 4x4 jazda to przyjemność.
Doskonale. Super duże lusterka. Super światła, wyższa pozycja za kierownica i moje oczy podczas jazdy nocą odpoczywają. Zdecydowanie lepiej widać podczas jazdy w nocy podczas deszczu. Nie wrócę już do niższych aut.
Wszystko pod ręką. Nie mam się czego przyczepić. Sterowanie głośnością radia, sterowanie CD czy odbieranie rozmów - wszystko mogę zrobić z przycisków na kierownicy.
Bardzo dobrze. Szybko grzeje i szybko można schłodzić. Przyciemniane szyby powodują to, że wolniej nagrzewa się wnętrze i dlatego po wyjechaniu latem z garażu przez jakiś czas nie muszę uruchamiać klimatyzacji. Super wentylacja. Jadę w deszczu, zatrzymuję się na stacji a w samochodzie mam komplet pasażerów. Po zatankowaniu i zapłaceniu na wszystkich szybach mam mleko. Włączam nadmuch (bez klimatyzacji), po minucie przednia szyba jest czysta a po 3 czyste są wszystkie szyby.
Bardzo dobrze. 5 osób ma naprawdę dużo miejsca. Również bagażnik daje możliwość zabrania wózka, łóżeczka i kompletu ubrań dla 5 osobowej rodziny. Jedynie ISOFIXY mogłyby być minimalnie bliżej drzwi.
Z tym mogłoby być lepiej. Przy 140k/godz jest moim zdaniem zdecydowanie za głośno. Podczas normalnej codziennej jazdy do 95km/godz szumy nie przeszkadzają.
Więcej trzeba wydać na paliwo, ale poza tym auto nie wymaga wkładu finansowego. Jeżeli ktoś lubi pocisnąć i dodatkowo często stoi w korkach to nie polecam zakupu. Natomiast dla osób które potrafią obserwować trasę i jak rzadko używać hamulca auto potrafi utrzymać spalanie na przyzwoitym poziomie.
Bardzo przyzwoity pakiet wyposażenia. Mi nie przeszkadza, ale żona z chęcią założyłaby przednie czujniki parkowania. Ja być może dołożyłbym ogrzewaną przednia szubę.
Słyszałem przed zakupem o problemach z radiem, ale u mnie nie występuje. Jedynie na co mógłbym zwrócić , to wybieranie głosowe numeru telefonu. Kiedy go dyktuję (oczywiście po angielsku) to samochód nie potrafi rozpoznać dobrze jednego z numerów.
Jak do tej pozy nie było żadnych problemów. Podobno w starszych modelach pojawia się rdza. Nie czekałem na nią tylko wcześniej zrobiłem zabezpieczenia antykorozyjne. W czteroletnim aucie od spodu były 3 małe purchle (być może po kamykach)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 MIVEC 170KM 125kW [l/100km]

9,4