Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

jankess32, 6 lat temu
Silnik 2.4 MIVEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Outlander II 2.4 MIVEC 170KM 125kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Świetny samochód dla osób które szukają auta SUV/CROSSOVER w przystępnej kombinacji cena/utrata wartości w latach. W swoim segmencie dla mnie najlepsze.
Kupiłem auto po 130 000 przebiegu, obecnie ma 250 000 i najpoważniejszą rzeczą jaką przy nim robiłem to patrzenie na silnik ( oczywiście nie wspominam o standardowych wymianach płynów ).
Żadnych problemów, choć spotykałem lepiej i płynniej pracujące. Myślę jednak że to problem parę centymetrów zbyt długiej dźwigni zmiany.
Jak na polskie drogi ( a wiele jeżdżę po gminnych, więc wiadomo jaka to klasa a właściwie brak ) to przez te 120 000 km : 1 końcówka drążka, 1 łącznik stabilizatora i tarcze hamulca z przodu. Oczywiście klocków nie wspominam bo to niezależne od marki.
Nic dodać nic ująć. Może mały minus jak rozłoży się trzeci rząd siedzeń i zagłówki, ale to mało ważne.
Świetny silnik i spalanie. Można nie wierzyć, ale jeżdżąc zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym spala 9,0-9,5 litra gazu w cyklu mieszanym. Jednak to też zasługa super instalacji LPi Vialle. Poprzedni właściciel zrobił na niej 50 000, ja 120 000. Bez serwisu. Jedyna książkowa regeneracja pompy, na tyle km.
Tu niestety mała porażka, awaria wentylatora nawiewu. Tak nie powinno być.
Dla mnie super - 188 cm wzrostu. Problem z trzecim rzędem siedzeń, ale niewiele SUVów ma 7 miejsc.
Zbyt cichy to on nie jest, ale co za przyjemność jazdy pojazdem silnikowym mechanicznym jak nic się nie słyszy.
Żadne w stosunku do przejechanych km i mam nadzieję że jeszcze tak długo będzie.
Chyba najlepsze w swoim segmencie.
Plastiki i wszystko jasne. Ale wystarczy im pomóc, przymocować lepiej niż fabrycznie i znów osłony są na swoim miejscu.
Nie mogę się wypowiadać - brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 MIVEC 170KM 125kW [l/100km]

9,2