Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Silnik : Zauwazylem male wibracje przenoszone przy obrotach 2400-2600 obr/min.
Samochod niewatpliwie ciekawy z bardzo ladna stylistyka. Na pewno inny w prowadzeniu niz samoch.osobowe. Dla kogos kto chce sprobowac pojezdzic malym SUV-em mysle ,ze jeden z lepszych w swojej klasie. Denerwujace sztywne plastiki, brak regulacji kierownicy w dwoch plaszczyznach i glosny silnik z przecietna kultura pracy zaliczylbym do minusow tego samochodu.
Silnik , kultura pracy niestety, nie powala na kolana. Moj zostal dodatkowo zchipowany do 166 KM i 370 Nm. Jak wcisne pedal gazu to naprawde wgniata. Moja polowa niestety narzeka ,ze trzeba mocno wciskac pedal gazu.
W sumie bez zarzutu. W porownaniu z porzednim Focusem II o niebo lepiej.
Z napedem 4x4 rzeczywiscie idzie jak po sznurku. Nie radze jednak jezdzic na 2 kola. Wymyka sie z pod kontroli ,gdy chcemy przycisnac gaz.
Jestem wysoki i dla mnie bez zarzutu.Mam czujniki do tylu i nie ma z cofaniem zadnych problemow.
Przycisk do komputera w fatalnym miejscu. Jeszcze siedziska wygodne ,lecz na zakrecie nie maja dobrego trzymania bocznego.W poprzednim samochodzie mialem siedzenia sportowe i to byly naprawde dobre siedzenia.
Szybko i sprawnie,choc zauwazylem,ze wpierw sie nagrzewa bardzo mocno powyzej temp. zadanej , by po czasie spasc do ustawionej.
Tutaj nie ma lepszego w swojej klasie. To zadecydowalo,ze kupilem Outlandera. Jedyny bol to brak regulacji kierownicy w dwoch plaszczyznach.W samoch. za taka cene to jakas pomylka.
Wyciszenie tego samochodu zostawia wiele do zyczenia. Ale na tle innych VW jest duzo lepiej wyciszony.
To duzy i ciezki samochod ,wiec nie bedzie palil 6 litrow / 100km .W miescie nie umiem zejsc ponizej 9 litrow. Na trasie jechalem z Niemiec i spalil 7,5 litra przy predkosciach ok.140 km/h.
Mysle,ze po ostatnich przecenach w salonie mozna go uznac za dosc dobra oferte.
Za krotko mam ten samochod ,by moc cokolwiek powiedziec. Denerwuja mnie natomiast plastiki i schowki plastikowe. Wszystko co sie w nich znajduje lata ,puka i denerwuje.
Jak na razie brak.
Mitsubishi Outlander II