Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander III SUV Facelifting 2015

Sand, 7 lat temu
Silnik 2.0 MIVEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Mitsubishi Outlander III SUV Facelifting 2015 2.0 MIVEC 150KM 110kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : fenomenalna zwrotność auta, bardzo dobre audio 710W 9 głośników, dobre wyciszenie przy dużych prędkościach
Inne : głośna praca dmuchawy w położeniu 1
Inne : brak podparcia odcinka lędzwiowego fotela kierowcy, przeciętny komfort foteli
Silnik : spore spalanie przy dużych prędkościach i przeciętnych osiągach silnika
na razie auto jest świeże ale mam pierwsze uwagi (na plus i minus)
nie jest źle ale w porównaniu do 2.0HDi z citroena DS5 to tam jest dużo lepiej. Outlander słabiej ciągnie i pali 2,5L/100 więcej (no ale po części jest to usprawiedliwione bo benzyna a tam diesel)
CVT ale ponoć ją poprawili i jeżdzi się nieźle
Wiecie co to auto ma najlepszego ? Średnica skrętu 10,6m ! Dla porównania Mondeo ponad 12m. W ciasnych uliczkach i pod hipermarketami to auto skręca w miejscu ! Rewelacja. Sam układ kierowniczy poprawny ale bez szaleństw
rewelacyjna widoczność, szczególnie w porównaniu do DS5
fotele nie mają regulacji podparcia lędzwiowego nawet w najbogatszej wersji ! Zresztą i tak Japończycy nigdy nie zrobią takich foteli jakie daje Citroen DS5 - po trasie Wrocław-Chorwacja wysiadam z Cytryny i nawet nie czuję że siedziałem 10godz w aucie. No i mając 193cm brakuje mi jeszcze oczka do tyłu w regulacji fotela. Komputer w Outlanderze to porażka. Schowany za kierownicą i kasuje się po dłuższym postoju. Poza tym chwilowe spalanie pokazywane jest w postaci paska na którym właściwie to można jedynie zobaczyć że spala coś między 7 a 9. W DS5 podawana jest konkretna liczba i np na autostradzie widzę że przy 100/godz pali 4.9. W Outlanderze widzę pasek że coś między 7 a 8.
Mam zastrzeżenia do dmuchawy, nawet na 1ce jest zdecydowanie za głośna. Jest to irytujące, tym bardziej że Mitsubishi przechwala się skokową poprawą wyciszenia auta (rzeczywiście jest ciche). Ale jest wtopa z głośnością dmuchawy i tego nie do końca rozumiem.
Poza tym że brakuje mi regulacji fotela do tyłu o 1 oczko to jest git
Gdyby nie głośność dmuchawy to byłoby bardzo dobrze, choć nie wiem czy w DS5 nie jest ciszej np. przy 130km/h
na razie nic nie mogę powiedzieć oprócz spalania, które nie jest takie małe ale może po dotarciu spadnie. jadąc 120km/h autostradą w 4 osoby pokazał 8.8L
Po sprawdzeniu różnych ofert w finale był X-Trail i Outlander. No i wolę 150KM w benzynie z automatem i 4x4 (Outlander) niż Diesel z automatem 130KM bez 4x4 (X-Trail). Rav4 jak dla mnie zbyt kobiece, CRV to taki vano-SUV, CX5...dobry silnik ale na wygląd najlepsze są Outlander i X-Trail. Niemcy odpadli przez cenę choć GLE jest ok. Sportage za mała, Sorento słaby design. No i 5 lat to solidna gwarancja od Misubishi
za krótko choć ze 2 razy zapaliła mi się kontrolka awarii SCS ale potem sama zgasła
za krótko

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MIVEC 150KM 110kW [l/100km]