Ocena kierowcy - Mitsubishi Pajero II Standard

Silnik 2.5 TD GL 99KM 73kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Pajero II Standard 2.5 TD GL 99KM 73kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Świetny samochód. Auto zaprojektowane żeby jeździć, a nie psuć się i nabijać kabzy serwisom. Tania w eksplatacji terenówka, serwis i ceny części przy obecnych cenach to groszowa sprawa. Jednak masa i prześwit (wysoki środek ciężkości) powodują, że nie jest to auto dla \"baby\". Warto zachować na początku respekt.
Pomimo, że silnik słychać w kabinie to mu wybaczam, ma świetny moment obrotowy co przekłada się na przyjemność z jazdy. Przy czym spalanie jest na niskim poziomie jak na terenówkę. Do tego dochodzi kompletna niezawodność.
Bardzo precyzyjna! Na zimnym silniku w mrozy trochę czuć jej pracę, ale w niczym to nie przeszkadza.
W terenie sprawdza się znakomicie. Jak ktoś kupuje jako auto w teren to niech szuka z blokadą mostu i ręcznymi sprzęgiełkami (manualami). Automaty lepsze do spokojnej jazdy. Moja wersja to easy select - nie narzekam. Na czarnym też można ostrożnie jeździć. Jak na auto terenowe świetnie trzyma się drogi na asfalcie co przkłada się na przyjemność z jazdy.
Świetna. Parkowanie moją krótką wersją porównywalne z małym fiacikiem. Rewelka.
Moja wersja krótka nie nadaje się na auto rodzinne. Wchodzenie na tył uciążliwe. Poza tym wygodne fotele i pozycja za kierownicą. Dużo schowków. Auto ma 14 lat - tapicerka nie trzeszczy, nie skrzypi!!! A jeżdzę w terenie!
Rewelka. Latem klima niepotrzebna. Zimą silnik nagrzewa się baaardzo szybko i robi się cieplutko.
Moja krótka wersja jest bardzo wygodna, dużo miejsca. Gorzej z włażenie do tyłu, mój syn daje radę. Bagażnik też nie najgorszy.
Słychać silnik, miłe dla ucha terkotanie. Mi to nie przeszkadza, to nie jest limuzyna. Nic nie stuka, puka, trzeszczy.
Ceny części śmieszne! Dużo zamienników i używanych części. Cokolwiek się popsuje nie ma masakry finansowej. Ostatnio wymieniłem olej, filtr powietrza, oleju i paliwa, świece żarowe i zapłaciłem 280zł....bua ha ha ha. Spalanie jak na tą masę auta, przyjemność z jazdy naprawdę nie najgorsze.
Myślałem o droższym Suzuki Jimy. Pajero o wiele \"korzystniejsze\".
Bardzo niezawodne auto, przede wszystki proste w ewentaualnej naprawie. W tym aucie nie ma na szczęście drobiazgów które mogłyby się popsuć. Ograniczona elektronika to minimum.
Tak naprawdę jedyną poważną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę to korozja! Koroduje rama zwłaszcza w tylnej części na wysokości mocowania amortyzatorów. Ogólnie tył ramy. Ale nawet skorodowana rama pojeździ, tylko trzeba już mocno dbać. Ostatecznie można pospawać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD GL 99KM 73kW [l/100km]

8,3