Ocena kierowcy - Mitsubishi Pajero Pinin

Silnik 1.8 i 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 i 16V 114KM 84kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : super funkcjonalne napędy Super Select, wg mnie lepszy niż typu Suzuki Grand Vitara
Silnik : bardzo żwawy i bezproblemowy
Karoseria : buda leci strasznie i to jedyny minus. Jeden ale za to duży
wszystko super, tylko buda słaba... Jak się kupi, trzeba monitorować podwozie non stop, i zabezpieczać na bieżąco, bo autko super, bardzo uniwersalne i po mieście i daje radę w terenie (nie ekstremalnym oczywiście)
Silnik 1.8 MPI jest bardzo żwawy, samochód ładnie się zbiera. Ładnie potrafi warczeć przy wysokich obrotach i ładnie na nie wchodzi, ma duszę sportową. Ogólnie jednostka bezproblemowa. Ma przejechane 330tys. i nic nie siada, zrobił 150tys w gazie (lovato) i nie było problemów, poza uszkodzeniem czujnika ciśnienia gazu. Ogólnie auto nie poedzie wiele więcej ponad 150km/h, ale to wina przełożenia lub ograniczenia elektronicznego, bo na piątym biegu wskazówka obrotomierza zatrzymuje się na 4tys. Ogólnie silnik super
mega precyzyjna skrzynia, chodzi lekko i płynnie. Miałem stały 4x4 non stop to koło 300tys przebiegu poszła piątka - pękł tryb. Była więc okazja na eksperyment ze skrzynią i reduktorem z 1.8 GDI. I pasuje idealnie! :) Dzięki temu mam ręcznie dołączane napędy, redukcję i blokadę centralnego dyfra! Teraz do jazdy szosowej używam 2H i skrzynia ma lżej
Po założeniu skrzyni super select jestem mega zadowolony. Wg mnie SS jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem wśród terenówek
wierzchnie blachy karoserii ok, no może poza dachem z tyłu, klapą i progami. Pod spodem ruda szaleje, półrama gnije na potęgę cięzko to ogarnąć... Słabe kielichy z przodu, szybko gniją i są słabe. Ogólnie konstrukcja budy pozostawia wiele do życzenia. Super jest tylko stylistyka i wygląd - wg mnie najładniejsza terenówka z tego czasu w tym segmencie. Osprzęt super, ale buda leci...
wszystko widać dookoła idealnie, miło się prowadzi
bardzo wygodnie się siedzi, swobodnie, wszystko jest na miejscu, sensownie rozmieszczone. Wnętrze stylistycznie nawet ładne mimo upływu lat
zero zastrzeżeń, jedynie po otwarciu okien jest głośno
Porównywalnie np do golfa :) W porównaniu z Grand Vitarą dużo luźniej szczególnie z przodu. Z tyłu bez szału, ale to w końcu nieduże auto
wyciszenie ok, wiadomo - w podłodze dużo się dzieje (napędy chodzą) i szumi to wszystko, ale ogólnie jest przyjemnie
części w miarę tanie, eksploatacja kosztuje podobnie do np passata. Auto dość proste, np żarówkę wymienisz jeszcze samodzielnie :)
tańsze niż Suzuki GV, ale mniej trwała buda
elektryka czasam. Spaliła sie regulacja lusterek, lewa szyba przestała się opuszczać. Przepalają się żarówki w kokpicie szybko i podświetlenia tablicy z tyłu. Zawieszenie z przodu delikatne
buda się sypie na potęgę, trzeba non stop monitorować, bo np kielich wywali, albo belka jakaś pęknie. Np mi przerdzewiała belka pod skrzynią i ledwo dojechałem do mechanika

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 114KM 84kW [l/100km]

9,3