Lista ocen Nissan 100NX (98) - Silnik

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Coupe 1.6 90KM 66kW
Silnik jak na swoje lata pracuje bardzo cicho, nie generuje żadnych wibracji. Moc i elastyczność jest zadziwiająco dobra biorąc pod uwagę, że to tylko 1,6 i 90 KM. Auto ciągnie równo właściwie od wolnych obrotów aż do czerwonego pola na obrotomierzu. Silniczek zapewnia na prawdę dobrą dynamikę, pozwala na w miarę sprawne wyprzedzanie i szybkie starty spod świateł ;) Mój 100nx ma 220 tys. km na blacie, leję olej 10W40 i między wymianami nie...
~Marcin
Coupe 1.6 90KM 66kW
kultura pracy nie pozostawia nic do życzenia,dzięki zaawansowanej technologii oraz świetnemu rozrządowi (2 wałki napędzane łańcuchami) efekt? świetne wyważenie, równa praca, szybkie wkręcanie na obroty w całym zakresie obrotów, niezależnie od biegu, wysoka elastyczność, nawet na piątym biegu można jechać z prędkością 40km/h , a przy dodadiu gazu silnik bez protestów zabiera się do pracy.fakt nie jest to turbo diesel, ale jak na 16-o zaworową...
~mistrz
Coupe 1.6 90KM 66kW
dynamiczny, elastyczny kultura pracy nie przesadzajmy z wymaganiami to nie kulturalne v6 tylko kosiareczka r4 ;) ładnie się wkręca - szybko ja u siebie nie mam odcinki no i auto sie kreci do 8 tysi :) oczywiscie tak nie jeżdżę! super jest to ze ten motor ciagnie od dolu nie ma czegoś takiego jak np w silnikach hondy ze auto zaczyna jechac powyzej 4 tysiecy... takze nadaje sie i do miasta i na tasę ;)
~rud-X
Coupe 1.6 90KM 66kW
1600 - ferrari to to nie jest, jednak w krytycznych momentach na trasie mocy przy wyprzedzaniu raczej nie brakuje. W mieście przeważnie ruszam pierwszy ze świateł, jednak nie jest to spowodowane osiągami tego auta, poprostu inni jeżdżą mułowato...Mimo wszystko 1,6 w zestawieniu z małą masą pojazdu (1050 kg) sprawia że jest to jeden ze zrywniejszych 1,6 z tamtych czasów (jednak V-Tec Hondy bez porównania lepszy).
~first3 - studentiren
Coupe 1.6 90KM 66kW
Wcześniej miałem Honde Civic - porównanie co do kultury pracy to - cisza silnika zarówno tu i tam, ale cisza która towarzyszy nissanowi przy 5-6 RPM i wyprzedzaniu na trójce jest nieporównywalna z civicem.......tam jest strasznie głośno tutaj cichutko - super wyciszony nawet przy 150Km/h nie słychać wiatru , tylko szum opon 195/50/15" lekkiszum z komory silnika :)
~Thomsonicus (GG3534487 thomsonicus@poczta.fm)
Coupe 1.6 90KM 66kW
Do tego autka 1.6 na gaźniku pomimo 16 zaworów to trochę za mało. Po 1992 roku były już na pełnym wtrysku >100KM i pewnie już sporo lepiej jeździły. Mój 90KM gaźnik ma bardzo skomplikowaną budowę (podciśnienia) i jego obsługi nie podejmi się byle mechanik, samemu można bardzo zaszkodzić jak się nie zna elektrycznych gaźników podciśnieniowych.
~WILKU
Coupe 1.6 90KM 66kW
Silnik lubi wysokie obroty ja niestety miałem pecha kupiłem auto i okazało się że bierze olej trzeba było wymienić pierścienie gumkki na zaworach uszczelke pod głowicą no i napinacze łańcuszka rozrządu bo dzwonił teraz chodzi jak nowy spala 9 l benzyny na 100km. Nie mam z nim problemów szkoda że do 93 roku 100NX jest na gaźniku no chyba że 2.0 na wtrysku.
~Marcino81
Coupe 1.6 SR 102KM 75kW
jak na pojemność fajne przyspieszenie i całkiem niezła elastyczność (tak na prawdę to chyba dzięki świetnie zestopniowanej skrzyni i niskiej masy) przy tym zadowala się ok 6.5-7 litrami paliwa na każde 100km w mieście.uważam, że wynik znakomity.silnik cichy w bardzo szerokim zakresie obrotów, bezawaryjny.
~witex18
Coupe 1.6 90KM 66kW
Silnik pracuje bardzo równo, powyżej 3000 obrotów pięknie się wkręca, mógłby tak od najniższych, wrażliwy na paliwo, nie polecam tankowania byle gdzie. na 98 chodzi lepiej, ale na swieżej, ponieważ 98 nie schodzi tak ze stacji i czasem jest zwietrzała. A 102 to potwór.
~hubi
Coupe 2.0 GTI 143KM 105kW
Silnik to największa zaleta tego modelu. Mocny bezawaryjny i cholernie trwały. Może dzisiejsze silniki są cichsze i mniej palą, ale ten to prawdziwy twardziel, no i czerwone pole na obrotomierzu zaczyna się od 7500 obr/min. Elastyczność też na bardzo dobrym poziomie.