Lista ocen Nissan Almera I Sedan (97) - Ergonomia

Na liście zabraknie 152 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciusb@go2.pl
Sedan 1.4 87KM 64kW
Nic dodać nic ująć... Wszystko tam gdzie powinno być. Jedyny mały mankament to dźwigienka wycieraczek w sedanie. Wygląda fatalnie i aby uruchomić wycieraczki jednokrotnie trzeba je włączyć i wyłączyć. W Oplu wystarczy lekko "puknąć" dźwigienkę a wycieraczki przejadą szybę jednokrotnie... Trochę niedogoda regulacja fotela kierowcy. Oparcie ustawia się skokowo, a nie gałką płynnie... to trochę kiepskie rozwiązanie
~m.surowiec@op.pl
Sedan 1.4 87KM 64kW
wszystko jest poukladane w nalezyty sposob, obsluga nie sprawia problemow. denerwuje mnie tylko brak mocowania wlewu paliwa do karoserii i trzeba go zaczepic o specjalny uchwyt. mnie to odrobine irytuje, ale nie na tyle by nie wystawic w tej kategorii oceny . brakuje mi jeszcze hydraulicznego podnosnika maski silnika...jest taki oldskulowy "patyk"...
~lafiryndus
Sedan 1.4 87KM 64kW
dobrze lecz bez szału. Auto podobno ma niski współczynnik oporu powietrza i pewnie dlatego konstruktorzy nie zaszaleli z mocą silnika 1,4. Fotele - porażka, mogłyby być lepiej wyprofilowane. Ciężko się wsiada i wysiada i w ogóle wszystko boli przy dłuższej jeździe. Kiepskie trzymanie boczne i za nisko! Wygląd ponadczasowy, a o urodzie się nie dyskutuje!!!!
~Drzazga
Sedan 1.4 GX,LX 75KM 55kW
Jeśli chodzi o obsługę przycisków, to ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić. Zapamiętanie pozycji 4, czy 5 przycisków przychodzi bardzo łatwo. Na dłuższych trasach fotele okazują się być niezbyt wygodne - po 3 godzinach zaczynałem odczuwać ból w plecach. Jednak w mieście sprawują się dobrze. Przydałby się podłokietnik na tunelu środkowym.
~Ciaki
Sedan 1.4 87KM 64kW
Z perspektywy kierowcy jak dla mnie ideał, wszystko pod ręką, nigdy nie musiałem niczego szukać na desce rozdzielczej. Siedziska foteli umieszczone jednak zbyt nisko jak dla mnie. Porównując do Opla Corsy C, Astry G, Forda Mondeo MK3 i Lexusa IS200, w Almerze siedzi się niemal na asfalcie
~Rafał
Sedan 1.4 87KM 64kW
Mam wersję sedan, wada jest stalowa (perforowana) płyta za tylnymi siedzeniami . Uniemożliwia przewożenie szerokich elementów po złożeniu siedzeń. Wściance za podłokietnikiem powinien być otwór na przewożenie wąskich długich rzeczy (np. listwy przypodłogowe, rurki)
~Dominik S.
Sedan 1.4 87KM 64kW
Po japońsku. Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Materiały we wnętrzu są bardzo dobrej jakości, nic się nie wyciera, nie zarysowuje. Fakt, dbam o wnętrze i nie traktuję auta jako taczki na materiały budowlane. Niestety, skromne wyposażenie- wersja GX.
~elvis
Sedan 1.4 87KM 64kW
Wnetrze wygodne, przyciski rozmieszczone intuicyjnie, fotele trzeba odpowiednio ustawić, dawniej długie podróże były niezbyt wygodne, wystarczyło pochylenie fotela do przodu i jest OK, aha fotele troche za małe jakby krojone na małych japończyków
~lu007@interia.pl
Sedan 1.4 87KM 64kW
Moja wersja nie ma nic - bez centralnego, wspomagania, szyby na korbę itp. Trochę to razi w czasach gdy automatyczna klima to prawie standard. Natomiast fotele są wygodne - tak z przodu jak i z tyłu. Po 500km jazdy bez przerwy tyłek nie odpada.
~porkas
Sedan 1.4 87KM 64kW
Jest wszystko to co powinno byc w zwyklym aucie do przemieszczania sie. Bez zbednych udziwnien. Typowo po japonsku z lat 90. Ale jest cos fajnego w tej prostocie, Nie trzeba niczego szukac. Po prostu wsiadac i uzywac.
Nissan Almera I Sedan