Lista ocen Nissan Almera II Hatchback (194) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek J.
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Nie wiem, czytałem o wielu negatywach w tym względzie - ale osobiście nie zgadzam się z nimi , uważam , że ogrzewanie jest super -szybko i skutecznie nagrzewa kabine w zimie, a klima ok można przełączać na automat lub manual jak kto woli. Dla mnie super. Ktoś pisał , że głośna- przecież jak dmuchawe włączy na max. ? w automacie na początku może troszke głośniej ale jak złapie już odpowiednią temp. wcale jej nie słychać. Odmrazanie...
~Maciej Łukasz Gołębiowski
Hatchback 1.8 114KM 84kW
Zaskoczeniem jest fakt, że choć auto nie posiada klimatyzacji, ma za to kabinowy filtr powietrza. Jako alergik odnotowałem tę cechę z dużym zadowoleniem. Nawiew działa bardzo sprawnie, a w najwyższych prędkościach z kratek wydobywają się prawdziwe miniaturowe tornada. Niestety gdy silnik się mocno nagrzeje, powietrze z wentylacji także jest ciepłe, co latem przestaje być jakąkolwiek zaletą. Za to zimą ogrzewanie działa naprawdę rewelacyjnie.
~Grzechalm
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Ogrzewanie zima naprawde bardzo dobre pod warunkiem ze motor zlapie juz swoja temperature- z racji tego ze diesel to sporo sie nagrzewa, poprzednia 1.8 po 1.5 km dawala gorace powietrze przy duzych mrozach. Odnosnie klimatyzacji to Almera ma wade ze cos zawsze zasmierdzi przy wlaczeniu klimatyzacji, mimo iz byla odgrzybiana i czyszczona/uzupelniana. |Czytalem na forum nissana to ten typ tak ma:)
~Grzechalm
~Jacek0923
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Nagrzewa się bardzo szybko ( mimo, że nie ma elektrycznego dogrzewania), tylna szyba również rozmraża się w ekspresowym tempie. Klima chłodzi dobrze - jak dla mnie na wyższych biegach wentylatora nawet za bardzo. Niektórzy narzekają na parujące szyby - u mnie ten problem raczej nie występuje. Jedyny minus- gdy całkowicie otworzy się tylne szyby to powietrze wpada w nieprzyjemny dla ucha rezonans
~Artur
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Cóż, ogólnie dobrze. Nabita Klima dobrze chłodzi, ale nagrzewanie w zimie to inna bajka. Do rak ok -12 jest wydajna, jak auto stoi dobrych kilka godzin na mrozie -20 to zanim się w środku nagrzeje trzeba przejechać ładnych kilkadziesiąt km. Ostatnio miałem właśnie taką sytuację, w Olsztynie wsiadłem to dopiero za Ostródą zrobiło się w miarę ciepło, ale jechałem sam i mróz -16.
~PeeM
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Chcesz ciepło? Jest ciepło. Samochód szybko się nagrzewa i wolno studzi (po pół godzinie po wyłączeniu silnika płyn chłodzący nagrzewa się wyraźnie szybciej). Klimatyzacją nie chłodziłem (zima), ale nie sądzę, żeby było gorzej. Jak na tę klasę - bardzo dobrze. Ciężko wymagać automatycznej klimy dwustrefowej, a podgrzewane siedzenia jak dla mnie to gadżet.
~Aachener II
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Montowana w standarcie manualna klimatyzacja dobrze chlodzi, latwa obsluga panelu wentylacji i ogrzewania, ogrzewanie bez zarzutu, standartowa glosnosc pracy wentylatora nawiewu, tendencja do parowania bocznych szyb podczas deszczu i strumieniu powietrza skierowanym, na przednia szybe. Szybkie odmrazanie tylnej szyby w zimie.
~ttt
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Automatyczne ustawienie temeratury jest fatalne. W zimie nagrzewa (w nogi), stwierdza ze za cieplo i wlacza zimne powietrze (w twarz) - ktos nie pomyslal... Klimatyzacje tez ciezko ustawic tak aby byla znosna temperatura i nie walilo w twarz zimne powietrze. To najslabszy wg mnie element Almery.

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~szymon2011@chello.pl
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
Ogrzewanie w zimie potrzebuje czasu. Po 2-3 kilometrach zaczyna grzać, chyba że od razu katuje się silnik na wysokie obroty, ale wtedy nierozgrzana turbina dostaje baty więc nie radzę. Klima ok. Trzeba pamiętać o jej corocznym serwisowaniu to będzie sprawna 100%
Nissan Almera II Hatchback