Lista ocen Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Przejechane mam w nim 185000 km, więc myślę, że mogę się już coś wypowiedzieć na ten temat. Mały słaby silnik, dosyć duża masa jak na niego i pali ile pali. Trasa Rzeszów-Lublin-Rzeszów (miasto raczej bez korków, trasa 110km/h-160km/h) i 2 osoby z walizką na głowę i wyszło średnio 6,72l/100km. Trasa Rzeszów-Wrocław (>160km/h) spalanie około 10l/100km. Trasa Rzeszów-Krynica Morska-Rzeszów (90-140km/h) średnio 7.5l/100km. Po mieście około...
~Hajto
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Po awarii wariatora spalanie zdecydowanie wzrosło. Jeżdżę raczej spokojnie, aczkolwiek lubię depnąć. Mimo moich najszczerszych prób eko-jazdy nie udało mi się zejść poniżej 9l gazu. Test przeprowadziłem poprzez reset licznika + zatankowanie do odbicia 2 razy (przed i po). Na zegarze miałem 335 km, a do zbiornika weszła przy ponownym napełnieniu 30.3L gazu. Zatem można aproksymować spalanie na około 10L w cyklu mieszanym przy próbie oszczędnej...
~Mrozik
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
co do napraw to z silnikiem cisza... poprzedni właściciel załatwił sprzęgło trochę na dodatek tradycyjnie, wymiana żarówek i wymiana płynów no i teraz wymiana przewodu do spryskiwaczy... normalnie tragedia chociaż części nie są najtańsze to trzeba przyznać ;) co do spalania... jak mu cisnę w gaz to chla jak szalony ale da się na litrze przejechać te magiczne 20 km
~Michał
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Przeciętnie pali jakieś 6,5 do 7 l. na 100 przy proporjach 70 % trasa 30 miasto. Przeglądy w ASO nie są drogie ( mały niespełna 400 zł z olejem, duży ok. 550 zł ) ale części i materiały eksploatacyjne już tak. Filtry lepiej kupić samemu w sklepie, tak samo klocki czy tarcze. W ASo wszystko jest dwa razy droższe.
~Kier_ownik
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Mam nim przejechane 65000 i jedynie amorki z tyłu padły, a tak to tylko płyny i klocki póki co wymieniałem, no i koncówki stabilizatora, groszowa, rutynowa naprawa. Części kupuje na allegro. Amorki Delpgi gazowe kupiłem za 200zł komplet. W spalaniu podalem wartości dla GAZU !!! już niepamiętam ile benzyny pali...
~mwmisiek82
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
tutaj plus, auto jeździ tygodniowo ok 550-600 kilometrów we 4 osoby !!!!!!!!! większość trasa tzn 80% trasa reszta duże miasto 4 mln miesz. spala średnio na tydzień ok 7 - 7.4 na 100 km :D , jestem bardzo zadowolony ze spalania nie raz gaz do dechy leci
~semen
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Własciwie to nie wiem dokłanie ile autko pali, po miescie bardzo mało z racj tego ze rzadko przekraczam 3000rpm, w trasie chyba tez nie jest zle. Z cenami jest troszke gorzej, poniewaz niektore czesci sa dostepne tylko u dealera
~Bardzo zadowolony
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
No cóz jednak prawie 100 KM i dosyć duża masa w połaczeniu z włacząną klimatyzacja potrafi spalić powyżej moich oczekiwań,ale nie jest żle wyszło około 8,2 litra na 100km-jazda głównie w mieście.
~mały
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
ceny przeglądów - niemałe ale szybko wymienia się części i płyny ulegające eksploatacji, spalanie - w mieście bez klimy da się osiągnąć wynik zbliżony do fabrycznego, za miastem w Polsce - zdecydowanie nie
~Szykus
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Tutaj miłe zaskoczenie bo za 100zł robiłem ponad 250 km przy jeździe dosyć dynamicznej ze względu na to że trzeba było auto \"rozbujać\" ,żeby jechac w miare płynnie
Nissan Almera II Hatchback