Lista ocen Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hajto
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Bardzo lubię skrzynię biegów w Almerze. Mój egzemplarz posiada 5 biegowy manual, gdzie dźwignia biegów pracuje w klasycznym układzie H. W czasie eksploatacji mojej "Almy" poważnemu uszkodzeniu uległy dwa łożyska w tejże skrzyni, które wymieniliśmy we własnym zakresie. Dźwignia zmiany biegów pracuje bardzo lekko. Biegi 3 i 4 wchodzą zdecydowanie łatwiej/lepiej niż pozostałe. Można by powiedzieć same wskakują na swoje miejsce. Czego...
~Flavio
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Trudny temat. Skrzynka co najmniej dziwna. Na jałowym biegu irytująco działa widok trzesącego sie lewarka. Kiedy już jednak ruszymy i przyzwyczaimy się do "twardych przełożeń", machanie lewarkiem staje się całkiem przyjemne. Skoki lewarka są raczej krótkie, a biegi pewnie wchodzą na swoje miejsce. Być może mechanizm wciąż potrzebuje czasu. Nie występuje jednak jakiekolwiek haczenie, a jedyny problem dotyczy "zacinającej się" z rzadka jedynki -...
~Aachener II
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Skrzynia biegow przecietna, nie sprawiajaca zbyt wielu klopotow ale tez niczym sie nie wyrozniajaca. Dosc czesto pojawial sie problem z wlaczeniem wstecznego, albo wchodzil ze zgrzytem albo trzeba bylo wysprzeglic i wlaczyc go jeszcze raz. Uciazliwy smrod palonego sprzegla podczas ostroznego manewrowania na polsprzegle.
~Paweł
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
TUTAJ JEST PORAŻKA Nie wiem sobie myslał producent ale skrzynia jest ZALOSNA . Synchronizatory zuzywaja sie strasznie. Biegi wchodzą strasznie. No w krotkim zdaniu nie da sie opisac tego jak bardzo jest to żle wykonane. Auto z przebiegiem 150000 tyś i skrzynia do wymiany.
~Janko
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
nie zgadzam się z niektórymi negatywnym ocenami skrzyni biegów. Uważam, że jest bardzo precyzyjna. Jedyne, co mnie trochę drażni, to drganie drążka zmiany biegów. Mamy jeszcze Fabię, w której zjawisko to wogóle nie występuje.
~Zbych
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
To już jest absolutna porażka, padła skrzynia- a tak powiem do tych którzy to auto posiadają: \"Jeśli skrzynia wciąż działa to przygotuj sie że padnia na 100% ponieważ jest to wada fabryczna i tyle\"
~PeeM
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Da się odnaleźć każdy bieg, ale bardziej na wyczucie, niż dzięki prowadzeniu drążka. Czasami jedynka nie wchodzi za pierwszym razem - szczególnie denerwujące przy ruszaniu spod świateł.
~almeraessasitosprzedamOPLA
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
luzy w prawie każdej sztuce i nie da się dostań tulei do nich. spada sprężynka lub pęka ale jak to się naprawi to chociaż nie lata jak nie wiadomo co. czasami wsteczny ciężko wchodzi
~almeraessasitosprzedamOPLA

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mrozik
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
ze skrzynią biegów osobiście mam tylko problemy ze wstecznym, muszę wciskać na pół sprzęgle a tak poza to wszystkie biegi wchodzą bez większego użycia siły
Nissan Almera II Hatchback