Lista ocen Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 (48) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hachiroku
Hatchback 1.5 90KM 66kW
jadac jak emeryt z polski do holandii z predkoscia 90km/h przejechalem 820km (zbiornik nabity na full) gdy oswiecila sie rezerwa,jakie bylo moje zdziwienie gdy zatankowalem i okazalo sie ze mialem jeszcze 10l,jak pozniej czytalem wskaznik paliwa w almerze cygani dosc duzo,niby zostal zaprojektowqany tak aby nie uszkodzic pompki paliwa w miescie juz jest gorzej,jak chcesz byc pierwszy spod kazdych swiatel to ta miniaturka silniak spali nawet...
~Maciek
Hatchback 1.5 90KM 66kW
do 3 tys. bardzo dobra, powyzej 4 tys. (w trasie 140 km/h) pije jak smok. Generalnie ok. 7 przecietnie, choc jak sie jezdzi dynamicznie w miescie to o 2 litry wiecej. Dopiero skonczyla mi sie gwarancja wiec nie znam cen napraw, ale do ASO z ewentualnymi sie nie wybieram. A co do przegladow to polecam telefoniczne sprawdzanie w okolicy, np. po 45 tys. w warszawce kosztowal 700-900 zl. a w Siedlcach czy w Supsku (akurat yam bylem na wakacjach )...
~WOJ_t
Hatchback 1.5 90KM 66kW
naprawy drogie, koszt części wysoki jak na auto tej klasy. Notoryczne prolemy z łożyskami kół przednich (dopiero najdroższa pozycja na rynku załawiła sprawę), słabe el ukłądu hamulcowego (konieczność wymiany zacisków z przdu-przy 75kkm), horendalny koszt łożyska do koła tylnego (na szczęście nie musiałem wymieniać). co do paliwa było ok żadnych przykrych niespodzianek, spalanie w granicach normy (bliżej górnej granicy)
~Mariusz W
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Części są tanie na tle konkurencji jedynie co mnie przeraziło to łożysko tylnie. Niestety nie jest oddzielne od piasty, a dobrej jakości kosztuje ok 315zl sztuka . Co do reszty jest jak u konkurencji czasem mniej czasem więcej ale , nie jest źle. Spalanie wyszło około 7.1l na 100km dla mnie jest to w sam raz w cyklu mieszanym na trasie wyszło mi 6.0-6.5l zależy jaką stopą dysponujemy .
~waldemar_P
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Wbrew pozorom zamienniki części nie są drogie. Ich dostępność nie jest może powalająca, ale myślę że nie ma większych kłopotów z ich kupieniem (na szczęście dotychczas nie musiałem z problemem zakupu części się borykać, bo nie miałem potrzeby ich kupowania). Spalanie moim zdaniem plasuje Almerkę powyżej średniej dla tego segmentu aut. Najniższe wyszło mi 6,4 l/100 km najwyższe 7,8 l/100 km.
~Vito
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Nie liczyłem dokładnie zużycia paliwa, ale z ciężką nogą wychodziło około 8l benzyny lub 10 gazu na każde 100km. Jeżeli chodzi o serwisowanie, to jedyne koszty, jakie poniosłem to przeglądy, wymiana oleju i opony. Jak już wcześniej wspomniałem, nie trzeba martwić się o serwisowanie rozrządu.
~Vito
~Jacek0923
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Czytałem niektóre komentarze i zastanawiam się jak można z tym silnikiem zejść poniżej 6 litrów - mi się to nie udało ( no chyba że będę jechał w trasie jak stary emeryt). Średnio w cyklu mieszanym 7.5 litra, przy umiarkowanie dynamicznej jeździe. Gdy jadę spokojnie w trasie ( do 90) to można zejść na 6.5
~jacekemm
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Naprawy w zaprzyjaźnionym warsztacie więc nie narzekam. Skrzynia robiona u jedynego specjalisty który naprawia a nie wymienia w promieniu 100 km od Warszawy czyli w Siedlcach. Rewelacyjny facet. Polecam. Zużycie paliwa dość duże w moim przypadku ,ale coś za coś - lekkiej nogi nie mam:)
~Sławek - Toruń.
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Zużycie paliwa po przesiadce z Toyoty Yaris wydało mi się astronomiczne, ale to przecież większe auto. Zawsze mogłoby być lepiej. W trasie przy włączonej klimie nawet 7-8 l./100km. Przeglądy w ASO bardzo drogie. Po gwarancji lepiej serwisować poza ASO. W Inter-Carsie ceny na poziomie cen części do Escorta.
Nissan Almera II Hatchback